Kompiuterija/Internetas

Ką reikia žinoti apie pagrindines plokštes?

Ar viską žinote apie pagrindines plokštes? Jei ne – šis straipsnelis kaip tik jums.

Pagrindinės plokštės dar yra vadinamos motininėmis, sisteminėmis plokštėmis. Jos yra naudojamos kaip montažo pagrindas kompiuteryje. Pagrindinė plokštė išties yra svarbi – ji yra viena pagrindinių asmeninio kompiuterio techninės įrangos dalių.

Motininė plokštėKalbant apie šios plokštės funkcijas, reikia pabrėžti, kad viena pagrindinių šios plokštės funkcijų yra realizuoti duomenų magistrales, kurios apjungia įvairius prietaisus, tačiau ši realizacija tikrai nėra vienintelė  pagrindinės plokštės funkcija. Į šią plokštę yra įmontuojami įvairūs montažo elementai: procesoriaus lizdas, atminties jungtys, PCI jungtys, išvados įrenginiai. Beje, kai kurias atvejais, į šias plokštes būna įmontuojami ir procesorius, atmintis, klaviatūra.

Kalbant apie pagrindinės plokštės kainą, reikia pasakyti, jog tai yra brangiausia kompiuterio detalė. Būtent dėl šios priežasties, kompiuteriai yra remontuojami. Daugelis žmonių nesupranta, kuomet pagrindinė plokštė ima gesti. Pateikiame pačius svarbiausius pagrindinės plokštės gedimo požymius: nėra garso bei vaizdo, matomas mėlynas ekranas, perkaitimas, negalėjimas instaliuoti naujų programų.

Pagrindinės plokštės internetu puikiai pravers tuo atveju, jei reikalingas kompiuterių remontas. Šiuo metu tiek internetinės, tiek įprastos parduotuvės gali pasiūlyti didelį pasirinkimą vaizdo plokščių. Kaip bebūtų apmaudu, specialistai teigia, kad pagrindinės plokštės yra dažniausiai gendančios kompiuterio detalės. Kaip žinia, esant tokiam gedimui, kompiuterio remontas kainuoja brangiausiai, tačiau jis yra įmanomas, tuo atveju, jei plokštė nėra stipriai pažeista. Nagrinėjant pagrindinės plokštės gedimo priežastis matyti, kad šiai kompiuterio detalei labai kenkia skysčiai bei temperatūra. Jei kompiuteris bus apipilamas kokiu nors skysčiu arba laikomas ypač didelėje pliusinėje temperatūroje – pagrindinės plokštės gedimai neišvengiami. Taip pat neverta pamiršti, jog pagrindinė plokštė gali gesti ir dėl gamybos broko.