Kompiuterija/Internetas

Ar verta įsigyti iPhone 6 Plus?

Neseniai rinkoje pasirodęs šeštasis Apple iPhone ir vėl turi kuo pradžiuginti savo gerbėjus – gamintojai pristato iš karto du modelius su naujomis funkcijomis ir patobulinta ekrano raiška. Visgi, mes nusprendėme kritiškai pažiūrėti į naujuosius telefonus ir išbandyti jų pagrindinius privalumus ir galbūt rasti trūkumų. Ypač tai aktualu tiems, kas jau turi iPhone 5 arba 5S – ar jums verta atsinaujinti į naujausią modelį? Tikimės, kad mūsų įžvalgos padės jums apsispręsti. Taigi, ką turi naujas iPhone ko neturi jo pirmtakai?

1)      Naujos kartos ekranai.

www.imore.com nuotr.
www.imore.com nuotr.

Naujieji Apple telefonai turi 4,7 ir 5,5 įstrižainės ekranus. Visgi, dydis ne tiek svarbus, kiek kokybė – Apple jums gali pasiūlyti įspūdingą 1400 prie vieno ir 1300 prie vieno kontrastingumą. Anksčiau šis rodiklis siekė vos 800 prie vieno – nors tai puikus rezultatas bendroje rinkoje, visgi, dabar Apple gerokai pasistūmėjo į priekį. Jeigu jau turite Macbook pro kompiuterį, tai turbūt žinote, kokią naudą suteikia naujoji Retina HD technologija. MacBook Pro su Retina ekranu leidžia matyti įvairius vaizdus taip, lyg jie būtų tikri, o ne rodomi ekrane. Daugeliui elektroninių knygų mėgėjų Retina technologija tapo kažkuo nepamainomu, kadangi dabar JAV atliktos apklausos rodo, jog vis daugiau žmonių skaito knygas būtent per Macbook arba iPad. Aišku, grįžtant prie mūsų pagrindinės temos – iPhone telefonų, galbūt knygos skaitymui ekranas bus vis dar per mažas, tačiau jeigu esate studentas, moksleivis, kuriam reikia prisiminti daug tekstinės informacijos, tai naujasis Apple iPhone 6 bus nepamainomu jūsų pagalbininku.

2)      Baterija veiks ilgiau.

Dar vienas naujas patobulinimas – ilgesnis baterijos veikimas. iPhone 6 Plus leis jums klausytis muzikos daugiau nei 80 valandų, o jeigu norėsite ilgai žiūrėti video klipus ar naršyti interneto tinklapius, galėsite tai daryti maždaug keturiolika valandų. Naršymas, lyginant su ankstesniais iPhone, yra ilgesnis apie porą valandų. Įspūdingas ir budėjimo laikas – net iki šešiolikos parų.

3)      Daug naujų technologijų jūsų telefono kameroje.

Vienas iš įdomiausių patobulinimų – FaceTime bei iSight. Tai telefono kameros patobulinimai, leidžiantys kur kas greičiau nei anksčiau sufokusuoti vaizdą, galima bus lengviau žymėti vaizdą ir mažinti foto triukšmą. Veido identifikacijos procesas žymiai pagerėjo, o nuotraukos atrodys kokybiškesnės nei anksčiau net jeigu judinsite telefoną fotografavimo metu. Didžiausias fotografavimo greitis – net dešimt fotografijų per vieną sekundę. Taigi, iš tiesų galime drąsiai teigti – tai išmani fotokamera.

4)      iPhone 6 Plus veikia tiek horizontaliu, tiek vertikaliu rėžimu.

Be abejo, tokią funkciją mes jau matėme Android telefonuose, tačiau Apple kaip visada pridėjo savo subtilybių. Nors Android telefonuose pasukus ekraną tiesiog išsitempdavo vaizdas, iPhone 6 Plus siūlo papildomą funkcionalumą daugelyje programėlių. Ypač tai patogu tiems, kurie mėgsta savo telefone skaityti spaudą – daugelis žmonių mėgdavo iPhone dėl to, kad čia yra specialios programėlės skaitymui, tad norint skaityti dienraštį, nebūtina eiti į naršyklę. Ką gi, dabar tie virtualūs laikraščiai atrodo dar smagiau – didelės nuotraukos, šriftas toks, lyg puslapis būtų atspausdintas. Tai Retina HD ir horizontalaus rėžimo ideali kombinacija.

Manome, kad iPhone 6 ir 6 Plus turi tikrai daug ką pasiūlyti savo gerbėjams ir išmaniųjų telefonų mėgėjams, todėl įsigyti naujos kartos iPhone tikrai verta.