Kompiuterija/Internetas

Akumuliatoriaus pasirinkimas fotoaparatui – ką žinoti?

Kuo daugiau fotografuojate, tuo labiau įsitikinate, jog vienas akumuliatorius fotoaparatui yra per mažai. Reikia turėti pakaitinį, kartais du, o taip pat ir įkrovimo įrenginį, jog kelionės ar ilgesnės darbo dienos metu, turėtumėte savo darbo įrenginį veikiantį.

Taigi, kuomet žengiate žingsnį akumuliatoriaus pirkimo link, reikia atkreipti dėmesį į kelis niuansus. Pasirinkimas tai nėra tik būtent reikiamo modelio radimas. Pakalbėkime plačiau apie akumuliatorius ir suprasite.

Akumuliatoriaus talpa

Nuo akumuliatoriaus talpos priklauso kiek nuotraukų galite padaryti. Jei fotografuojate daug, pavyzdžiui, kelionėse, ar dirbate fotografu ir fotosesijos trunka ilgai, tuomet jums tikrai reikia kuo didesnės talpos akumuliatoriaus. Tuomet jums nereikės sustabdyti fotosesijos tam, kad pakeisti ar įkrauti fotoaparato bateriją.

Prekinis ženklas

Paprastai perkamos to gamintojo baterijos, kurio fotoaparatą turite. Tačiau akumuliatorius fotoaparatams gamina ne tik fotoaparatų gamintojai, tačiau ir specializuotos, konkrečiai elementais, baterijomis ir akumuliatoriais užsiimančios gamyklos. Dažnai yra pigiau pirkti akumuliatorių, ant kurio nesipuikuoja fotoaparato gamintojo pavadinimas. Žinoma, perkant turite patikrinti parametrus ir įsitikinti, jog tai tinkamas akumuliatorius jūsų fotoaparatui.

Įkrovimo laikas

Kuomet akumuliatorius išsikrauna, norisi greičiau pasikrauti ir naudoti vėl. Tas ypač aktualu, kai neturite daug atsarginių akumuliatorių. Tokiu atveju svarbu atkreipti dėmesį į tai, per kiek laiko pilnai įsikrauna.

Įkroviklis

Kalbant apie akumuliatorius, būtina pakalbėti ir apie įkroviklius. Tie patys akumuliatoriai tinkantys tam pačiam fotoaparatui, gali būti skirtingų specifikacijų ir parametrų. Todėl svarbu atkreipti dėmesį, jog pasirenkamas akumuliatorius turėtų tokį pat įkrovimo greitį ir srovę, kokį gali priimti jūsų jau turimas akumuliatoriaus įkrovėjas.

Ir pabaigai – kaip elgtis su akumuliatoriais, jog jie tarnautų ilgiau

Yra keletas elementarių, tačiau pamirštamų taisyklių, kaip elgtis su akumuliatoriumi, jog šis tarnautų kuo ilgiau.

Pirma, įkraunami akumuliatoriai būna šiek tiek įkrauti pardavimo metu, tačiau pirmiausia ką reiktų padaryti nusipirkus – pilnai įkrauti.

Antra, naudokite pilnai įkrautus akumuliatorius. Nutraukti krovimą nėra sveika. Kaip ir nesveika palikti krautis kai akumuliatorius jau pasikrovęs.

Trečia, venkite didelių temperatūros pokyčių. Iš pirties keliauti į sniego pusnį nėra geriausiai idėja. Lauko sąlygomis laikykite fotoaparatą šiltai, bei venkite perkaitimo karštomis dienomis.

Ir galiausiai, nenaudojant aparato kurį laiką, išimkite akumuliatorių iš aparato.

Parengta pagal Fotopriedai.lt