Auto/Moto,  Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Uncategorized

Kilimėliai automobiliui žiemai ir vasarai

Automobilio priežiūra būtina, kad jūsų transporto priemonė visada būtų patikima ir atliktų savo funkcijas, kaip laikrodis. Ši priežiūra – ne tik padangų ir tepalų keitimas, bet ir kai kurie kiti smulkūs darbeliai. Vienas iš tokių – kilimėliai automobiliui.

Juos rekomenduojama keisti žiemos ir vasaros sezonui. Vasarą rekomenduojama naudoti tekstilinius, o žiemą – guminius. Aišku, visus metus galima naudoti guminius, tačiau jie turėtų būti kokybiški ir patikimi.

automobiliu klimeliaiKodėl automobilių kilimėliai turėtų būti keičiami? Priežasčių yra tikrai ne viena. Visų pirma, tai jie susidėvi. Kitas momentas – purvas jūsų automobilyje džiūsta, virsta dulkėmis ir kenkia jūsų sveikatai. Kilimėliai yra viena priemonių, kurios apsaugo nuo tokių nešvarumų kaupimosi salone. Aišku, juos reikia valyti kaip įmanoma dažniau. Juk savo namų kilimo nekeičiate kartą per metus, ji nuolatos siurbiate ir valote… Dar viena svari priežastis rūpintis savo automobilio kilimėliais yra saugumas. Apie tai gali pasakyti visi, kas žiemą naudoja tekstilinius kilimėlius. Prisineša sniego, jis ištirpsta, tada per naktį sušąla kartu su susiraukšlėjusiu kilimėliu, o kitą dieną vairuojant koja slysta pačiu netinkamiausiu momentu ir bum… Arba per susiraukšlėjusį ir sušalusį kilimėlį sunku paspausti sankabos pedalą ir automobilis netikėtai gęsta, taip sukeldamas erzelį kelyje, o gal net ir eismo įvykį. Kilimėliai automobiliams turi būti naudojami pagal paskirtį, atsižvelgiant į sezoną. Guminiai labiau tinka žiemai. Jie nesiraukšlėja ir nesušąla, tačiau jei juose laikosi vanduo, problemų taip pat bus.

Didžiausia bėda yra su tais kilimėliais, kurie nėra pritaikyti jūsų automobiliui. Jiems užsilenkia kraštai, pasislenka daugiau į priekį prispausdami pedalų svirtis ir t.t. Tai nepatogu, nors savo funkcijas jie atlieka. Kam mokėti 15-30 eurų už kilimėlius, kurie sukelia problemas, o ne padeda sukurti komfortabiliai aplinkai automobilyje? Geriau jau parinkti jūsų modeliui tinkamus kilimėlius, nesvarbu, ar vairuojate dvivietę ar septynvietę transporto priemonę.

Kilimėlius reikia prižiūrėti atitinkamai. Dėl dažno siurbimo jau minėjome, o kaip dėl daužymo? Dažnai galima pastebėti, kad kilimėliai yra daužomi į tvorą ar kitą stabilų objektą. Toks dulkinimas tinka namuose gulintiems kilimams, bet ne automobilių kilimėliams. Problema ta, kad kitoje kilimėlio pusėje yra specialus sluoksnis, kuris turėtų užtikrinti gerą sukibimą su dugnu. Jei tas sluoksnis yra pažeidžiamas, sukibimas irgi prastėja. Geriau nedaužyti, o tiesiog išsiurbti siurbliu.

Kilimėliai automobiliams parduodami internetu komplektais. Po vieną galima įsigyti bagažinės kilimėlius arba 3 eilės kilimėlius, kai ne visi modeliai turi tokius (pavyzdžiui Toyota Verso gali būti ir penkiavietė ir septynvietė). Įsitikinkite, kad jie tinkami jūsų automobiliui. Skirtingų metų modeliams skiriasi ir kilimėliai, todėl atkreipkite į tai dėmesį. Prižiūrėkite savo automobilį tinkamai ir jis atsidėkos komfortu ir saugiu važiavimu.