Būstas/Interjeras

Daugybė klausimų, kurie kyla prižiūrint namo kiemą

Turint nuosavą namą ir bent jau nedidelį lopinėlį žemės, susiduriama su daugybe įvairių užduočių, kurias tikrai ne visuomet mokame tinkamai įgyvendinti. Kyla daug klausimų. Ar dažnai turėčiau laistyti savo veją? Kokius pesticidus ir herbicidus naudoti? Kokie augalai dabartinėje dirvoje galėtų augti geriausiai? Kaip juos prižiūrėti? Kokiu būdu suderinti namo kieme norimus pasodinti augalus? Ir tai tik keli aktualūs klausimai iš daugelio. Nėra ko abejoti, kad į kiekvieną iš jų turime gauti labai aiškius atsakymus – priešingu atveju negalėsime sukurti labai gražaus kraštovaizdžio.

Taigi, pirmiausia apgalvokite vejos laistymą. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja automatinės laistymo sistemos, kurias galime nustatyti taip, kad veja būtų laistoma tam tikru laiku. Tai labai patogu, nes nebereikia atlikti jokio papildomo fizinio darbo. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamus laistymo intervalus. Jei norite, kad jūsų veja atrodytų nepriekaištingai, rekomenduojama ją laistyti ryte arba vėlai vakare. Tokiu atveju vanduo lėčiau išgaruos ir lengviau įsigers į dirvą. Be to, nereikėtų laistyti tuomet, kai lauke yra vėjuota. Žinoma, taip pat nereikėtų jos laistyti ir pernelyg dažnai. Kur kas geriau tai daryti rečiau, bet smarkiau, nei po mažai ir dažnai. Kita vertus, nepamirškite atsižvelgti ir į oro temperatūrą bei kritulių kiekį – jei lijo pakankamai seniai, laistyti reikėtų šiek tiek dažniau.

Teritorijos tvarkymas

Kalbant apie pesticidus ir herbicidus – visuomet reikėtų konsultuotis su šios srities specialistais. Jei kreipsitės į profesionalias apželdinimo paslaugas teikiančių bendrovių specialistus, neabejotinai sulauksite naudingų patarimų, kurie padės apsaugoti jūsų veją ir kitus namo kieme auginamus augalus.

Be abejo, augalų sodinimui reikėtų skirti ne ką mažiau dėmesio, pradedant nuo jų pasirinkimo ir baigiant sodinimu bei tolimesne priežiūra. Ne kiekvienas augalas gali puikiai vešėti mūsų klimato juostoje, todėl nereikėtų tikėtis, kad egzotiniai augalai lengvai prigis mūsų krašte. Norint pasirinkti tinkamiausius augalus, taip pat galima konsultuotis su atitinkamos srities profesionalais ir tokiu būdu užsitikrinti, kad jūsų pasirinkimas sukurs puikius rezultatus. Atminkite, kad teritorijos tvarkymas reikalauja nemenko atsidavimo, laiko, pastangų ir didelio noro sukurti ką nors gražaus.