Pirkiniai/Paslaugos

Vestuvių fotografas bandant sutaupyti

https://www.fototakas.ltKiekvienas, bent kiek pasinėręs į vestuvių planavimą, gana greitai ir realiai supranta, kiek vis tik nemažai visa tai kainuoja. Ir kainuoja viskas – drabužiai bei aksesuarai, maistas bei gėrimai, žiedai ir gėlės, sodyba ir automobilių nuoma, vestuvių organizavimo ir vedimo paslaugos, muzika, galų gale vestuvių fotografavimas ir filmavimas. Nors dauguma paslaugų teikėjų vieningai skatina netaupyti ir drąsiai rinktis kokybiškai ir daug, nes neva visos investicijos į šventę sugrįš vokelių pavidalu, vis tik taip yra toli gražu ne visada. Be to, iki to sugrįžimo į pačią šventę reikia investuoti ne vieną tūkstantį eurų, tad atsiranda tikrai natūralus noras sutaupyti. Ir tai daroma gana įvairiais būdais.

Planuojant ir rengiant vestuves, panašiai kaip ir namo statybose, daugiausiai galima sutaupyti ne atskirose jų dalyse renkantis prastesnes, pigesnes paslaugas ar išvis jų atsisakant, bet planuojant visą koncepciją. Toli gražu ne visi nori švęsti su nakvynę, ne visiems reikia upių alkoholio, vis daugiau jaunavedžių mieliau renkasi artimiausių giminių ir draugų kompaniją nei būrį nepažįstamų tolimų giminaičių. Nebemadinga ir nuomotis automobilius, kuomet kuo puikiausiai gali nuvažiuoti su savu. Toli gražu ne visiems atrodo reikalingas ir vestuvių filmavimas, na o vestuvių fotografas dažnai gali spėti atlikti puikią fotosesiją vos per kelias valandas, visai nebūtina jo samdyti naktinės dalies pavargusių ir išgėrusių svečių fotografavimui. Juk svarbiausia yra pati šventinė nuotaika, ir toli gražu ne visada išleistos sumos gali tai užtikrinti.

Na o norint sutaupyti pavyzdžiui vestuvių fotografui Vilniuje ar bet kokiame kitame mieste, yra ir daugiau gudrybių nei vien tik rinktis jo planą su mažiau darbo valandų. Žmonės, kuriems nuotraukos toli gražu nėra svarbiausias vestuvių akcentas, kartais tiesiog draugų paprašo pafotografuoti, kai kurie renkasi pigius, pradedančius vestuvių fotografus. Tačiau taip stipriai rizikuojama – neretai jau po kelių dienų, mėnesių ar metų imama gailėtis, jog pagailėjo pinigų geroms vestuvių fotografijoms paslaugoms, pavyzdžiui iš https://www.fototakas.lt. Nes fotografuoti vestuvėse ne taip ir paprasta – uždaros patalpos, langai, kintantis apšvietimas, įkyri saulė – visa tai reikalauja specifinės patirties ir pasiruošimo, geros įrangos, tad tiesiog draugas, kuris mėgsta fotografuoti gamtos peizažus, tokioje situacijoje gali nepadaryti nei vienos nuotraukos. O tai jau būtų išties liūdna.