Geriausi pieno milteliai kūdikiui
Pirkiniai/Paslaugos

Geriausi kūdikių mišiniai pagal pediatrus ir tėvus

Nesvarbu, ar maitinate tik pieno mišinukais, ar maitinate krūtimi ir papildomai maitinate mišinukais, Jūs norite, kad jūsų kūdikio pilvelyje būtų geriausi ingredientai jo augimui ir vystymuisi. Tačiau rinkoje yra tiek daug skirtingų pieno mišinio variantų, todėl išsirinkti geriausią mišinuką kūdikiui gali būti sudėtinga.

Yra daugybė skirtingų prekės ženklų, rūšių ir net formų pieno mišinių kūdikiams. Galiausiai nėra nė vieno „teisingo” mišinio jūsų mažyliui – tai, kas geriausia jūsų kūdikiui, gali skirtis nuo to, kas geriausia kitoms šeimoms.

Kas yra mišinukas kūdikiams ir kodėl jo reikia?

„Kūdikių pieno mišiniai – tai specialiai kūdikiams (ir kai kuriems mažamečiams vaikams, bet dažniausiai kūdikiams) pagaminti maisto produktai.  Iš pradžių jie gaminami taip, kad kuo tiksliau imituotų motinos pieną.

Trumpai tariant, mišinukai suteikia tinkamą mitybą kūdikiams, kurie nėra išimtinai maitinami krūtimi. Kai mamoms reikia alternatyvų motinos pienui, mišinėliai kūdikiams yra vienintelė tinkama alternatyva, užtikrinanti visavertę mitybą pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais.

Kūdikių mišinukuose yra įvairių svarbių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, panašių į esančius motinos piene, tik reikiamais kiekiais. Ir nors kai kuriems tėvams gali kilti klausimas, ar karvės pienas būtų tinkama alternatyva motinos pienui vietoj mišinuko, taip nėra. Pasak Amerikos pediatrų akademijos, karvės pienas gali būti sunkiai virškinamas mažam kūdikio pilvukui, be to, karvės piene nėra tokio svarbaus maistinių medžiagų balanso kaip pieno mišiniuose.

Kūdikių mišinių tipai ir formos

Nors mišinukai kūdikiams yra sukurti pagal motinos pieną, kad kūdikis gautų lygiaverčių pagrindinių vitaminų ir maistinių medžiagų, pediatrai pažymi, kad ne visi pieno mišinukai yra vienodi. Nors pagrindai paprastai būna maždaug vienodi, galima rinktis iš keleto skirtingų kūdikių mišinių rūšių:

  • Pieno pagrindo mišiniai kūdikiams. Nors jaunesniems nei 1 metų kūdikiams negalima gerti vien karvės pieno, karvės pieno pagrindo mišiniai kūdikiams buvo modifikuoti, kad būtų lengviau virškinami ir saugūs mažyliams. Tai labiausiai paplitusi kūdikių mišinių rūšis.
  • Iš dalies hidrolizuoti mišiniai kūdikiams. Šie mišiniai yra iš dalies suvirškinti, o tai gali padėti kūdikiams, kuriuos vargina dujų kaupimasis. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tokio tipo mišiniai nepakankamai suskaidomi kūdikiams, alergiškiems karvės pieno baltymams.
  • Labai hidrolizuoti mišiniai kūdikiams. Šiuose mišiniuose, dar vadinamuose iš anksto suvirškintais mišiniais, yra suskaidytų pieno baltymų, todėl juos kūdikiams yra lengviau virškinti. Juos gerai toleruoja dauguma karvės pienui alergiškų kūdikių. Prieš pereidami prie šios rūšies pieno mišinukų pasitarkite su savo kūdikio pediatru, nes jie paprastai būna brangesni ir gali būti nereikalingi jūsų mažyliui, nebent jis yra linkęs į alergiją arba yra ypatingos būklės.
  • Ekologiški mišiniai kūdikiams. Ekologiški mišiniai kūdikiams yra panašūs į standartinius pieno mišinius, tačiau paprastai gaminami iš ekologiškų ingredientų. Jie gaminami iš ekologiško pieno, iš ekologiškų ingredientų. Iš tikrųjų tai tas pats, kaip ir šeimos, kurios renkasi ekologišką maistą, vaisius ir daržoves. Tai tikrai asmeninis pasirinkimas.
  • Sojos pagrindo mišiniai kūdikiams. Skirtingai nei pieno mišinukuose, šio tipo mišinukuose, baltymai yra sojų, o angliavandeniai – gliukozė arba sacharozė. Tačiau rekomenduojama sojų mišinius naudoti tik retais atvejais, pavyzdžiui, jei kūdikis netoleruoja laktozės, todėl pirmiausia pasitarkite su savo pediatru.
  • Specialūs pieno mišinukai. Kai kuriems kūdikiams gali prireikti specialių pieno mišinukų, pavyzdžiui, neišnešiotiems kūdikiams arba specifinėmis ligomis sergantiems kūdikiams. Prireikus pediatras kartu su jumis parinks jūsų kūdikiui tinkamiausią mišinuką.

Rinkoje taip pat galite rasti ožkos pieno mišinukų, tačiau saugokitės, tokie mišinukai yra nerekomenduojami, nes dėl žalio ožkos pieno kūdikiai gali susirgti mažakraujyste ir turėti elektrolitų sutrikimų.

Pirkdami kūdikių mišinius taip pat pastebėsite, kad jie parduodami kelių skirtingų formų:

  • Miltelių pavidalo mišiniai, kuriuos matuojate ir maišote patys ir kuriuos galima naudoti su pieno mišinuko ruošimo aparatais (pvz. Baby Brezza). Šie kurie paprastai yra pigiausi.
  • Skysti koncentruoti mišiniai į kuriuos tereikia įpilti vandens ir suplakti.
  • Paruošti maitinimui mišiniai, kurie (tiesa, pagal pavadinimą) yra patogiausias variantas, bet paprastai ir brangiausias.

Nei viena forma nėra geresnė už kitą – nesvarbu, ar jums labiau patinka lengvai paruošti mišiniai, ar mažesnė miltelių pavidalo mišinių kaina, tinkamiausias mišinių tipas priklauso nuo jūsų biudžeto, nuo to, kiek mišinių sunaudojate ir kur planuojate juos naudoti.

Vis dėlto svarbu prisiminti, kad naminiai mišiniai kūdikiams niekada nebuvo saugūs. Medicinos ekspertai sutinka, kad komerciniais tikslais gaminami pieno mišinukai kūdikiams yra kruopščiai sukurti taip, kad atitiktų kūdikio mitybos poreikius, ir jų negalima saugiai atkartoti namuose.

Ko ieškoti pieno mišinukuose kūdikiams

Visi JAV parduodami mišiniai kūdikiams turi atitikti griežtas Maisto ir vaistų administracijos mitybos rekomendacijas, todėl, nors kiekvienas mišinys yra unikalus, galite būti ramūs žinodami, kad visi parduotuvių lentynose esantys mišiniai yra reglamentuoti. Visada pravartu apibūdinti skirtingus mišinius tarsi cola ir pepsi: Jie beveik vienodi, bet šiek tiek skirtingi.

Be visų sudedamųjų dalių, kurių reikalauja maitinimo tarnybos kūdikių mišiniuose, kai kuriuose rinkoje esančiuose mišiniuose taip pat yra keletas papildomų sudedamųjų dalių, kurios gali padėti kūdikiui augti ir vystytis, pavyzdžiui, DHA (dokozaheksaeno rūgštis) ir ARA (arachidono rūgštis).

Kai kuriuose mišiniuose taip pat gali būti probiotikų, kurie skirti imuninei sveikatai palaikyti. (Dažnas pavyzdys, kurį tikriausiai pamatysite pieno mišinukų etiketėse yra 2′-FL HMO, dar žinomas kaip 2′-fukozillaktozės žmogaus pieno oligosacharidai, kurių yra motinos piene). Nors paprastai nėra daug įrodymų, pagrindžiančių jų vartojimą, taip pat nemanoma, kad jie kenkia.

Kaip išsirinkti geriausią mišinuką kūdikiui

Nors konkretūs Jūsų kūdikio poreikiai skirsis, yra kelios naudingos gairės, padėsiančios susiaurinti paieškas.

  • Paklauskite savo pediatro. Jūsų vaiko gydytojas gali rekomenduoti jūsų kūdikiui tinkamą pieno mišinuką.
  • Atsižvelkite į kūdikio mitybos ar alergijos apribojimus. Ar jūsų kūdikis jų turi? Jei taip, paklauskite gydytojo, ar jūsų mažyliui reikia specialaus mišinio.
  • Rinkitės reguliuojamą ir patikimą prekės ženklą. Rekomenduojama ne tik pasitarti su pediatru, bet ir rinktis prekės ženklą, kuris yra patvirtintas maisto ir veterinarijos tarnybos ir jau kurį laiką yra rinkoje.
  • Žinokite, kad neprivalote vartoti tai, ką jums davė ligoninėje. Jei ligoninė, priėmusi kūdikį, davė tam tikros rūšies mišinuką, žinokite, kad neprivalote jo laikytis amžinai. Visos ligoninės yra tiesiog sudariusios sutartis su verslo įmonėmis (tam tikram laikui), pavyzdžiui, šešis mėnesius per metus duoda „Similac”, šešis mėnesius per metus – „Enfamil”. Todėl nebūtinai vienas pieno mišinukas yra geresnis už kitą.
  • Supraskite, kad aukštesnė kaina nereiškia aukštesnės kokybės. Vėlgi, visiems parduodamiems mišinukams kūdikiams taikomi griežti standartai, todėl būkite tikri, kad rinkdamiesi iš lentynos mišinukų prekės ženklą savo šeimai neturite nerimauti dėl saugumo.

Ar reikia ką nors prisiminti, jei taip pat maitinate kūdikį krūtimi?

Jei maitinate kūdikį krūtimi, bet norite jį primaitinti mišinuku, nėra nieko, į ką turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį (žinoma, jei jūsų mažylis neturi specialių mitybos ar alergijos apribojimų arba jei jūsų pediatras nenurodo kitaip).

Visos mišinukus gaminančios kompanijos stengiasi kuo labiau imituoti motinos pieną. Taigi rinkitės tokį, kokio norite, kokį mėgsta jūsų kūdikis.

Ką daryti, jei jūsų mėgstamas mišinukas išparduotas?

Kadangi tiekimo grandinės problemos ir toliau trūkinėja visose šalyse, suprantama, kad gali būti neramu, kai iš lentynų dingsta jūsų mėgstamas pieno mišinukas. Jei atsidūrėte tokioje situacijoje, daktarai sako, kad tėvai turėtų kreiptis į savo pediatrus, kad sužinotų, kokį geriausią, labiausiai suderinamą mišinį galima pirkti vietoj jo.

Apskritai gera taisyklė yra laikytis tos pačios rūšies pieno mišinuko. Jei kūdikiai buvo maitinami karvės pieno pagrindu pagamintu įprastiniu mišiniu, kuriame nėra nieko ypatingo, tuomet išbandykite kito prekės ženklo karvės pieno pagrindu pagamintą mišinį, kuriame nėra nieko ypatingo. Jei kūdikiai buvo maitinami iš dalies suskaidytu (vadinamuoju iš dalies hidrolizuotu) mišiniu, pavyzdžiui, „Enfamil Gentlease”, ir jo nebėra, bet turi „Similac Pro Total Comfort”, kuris taip pat yra iš dalies hidrolizuotas, tuomet rinkitės jį. Jei nebėra „Nutramigen” (visiškai hidrolizuoto „Enfamil” mišinio), bet turi „Alimentum”, kuris yra „Similac” visiškai hidrolizuoto mišinio versija, pereikite prie jo.”

Ką tėvai turėtų žinoti apie kitų šalių mišinius kūdikiams?

Nors pagrindinė JAV ir EU pieno mišinukų struktūra ir suskirstymas yra labai panaši. EU mišiniai reguliuojami kitaip nei JAV. EU maisto tarnybos taiko kitokius reikalavimus mišiniams nei JAV, EU mišiniai dažnai parduodami kaip turintys „aukštesnius standartus” nei JAV. Nors taisyklės skiriasi, vienos taisyklės nėra geresnės už kitas.

EU savo mišiniuose neleidžia naudoti tam tikrų priedų, kuriuos JAV leidžiama naudoti savo mišiniuose. Ne tiek dėl to, kad tie EU uždrausti priedai yra „blogi”, kiek dėl to, kad JAV maisto tarnybos nerado jokių įrodymų ar priežasčių juos uždrausti.

Perkant importuotus mišinius kūdikiams taip pat reikia atsižvelgti į kitus rimtus trūkumus. Didžiausia problema yra painiava dėl dozių ir paruošimo būdo, nes kyla kalbos vertimo problemų arba neaiškumų dėl instrukcijų išdėstymo. Gali pasitaikyti pavojingų situacijų, kai vaikai gauna netinkamą koncentraciją, o tai gali būti tikrai pavojinga.

Trumpai tariant mamų puslapis mamaland.lt rekomenduoja: Jei gyvenate EU, verta rinktis EU pieno mišinius.

Jau nekalbant apie tai, kad perkant importuotus preparatus internetu, jie nėra reguliuojami maisto tarnybų, gali būti netinkamai gabenami ar saugomi (todėl gali prarasti dalį maistinės vertės) ir dažnai yra brangesni, o jų nauda nėra įrodyta. Be to, jei būtų atšauktas koks nors užsienyje pagamintas mišinys kūdikiams, gali prireikti daugiau laiko, kol naujiena pasieks EU vartotojus.