Laisvalaikis/Pomėgiai

Baidarių stovyklavietės: kaip išsirinkti patogią vietą nakvynei?

Baidarių žygiai yra labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas. Daugelyje regionų Lietuvoje galima išsinuomoti baidares ir mėgautis puikiu laisvalaikiu ant vandens. Baidarės yra ne tik smagus, bet ir labai turiningas laiko praleidimas, leidžiantis labiau pažinti gamtą ir šiek tiek atitrūkti nuo kasdienės rutinos. Tuos, kurie nori mėgautis gamtos malonumais, domina įvairios baidarių stovyklavietės, kuriose galima leisti laiką tarp plaukimų ar po jų.

Kur stovyklauti?

Stovyklavietės vieta priklauso nuo to, kokie yra Jūsų pasirinkti baidarių maršrutai. Jeigu plaukiate tik vieną dieną, geriausiai rinktis patogią vietą stovyklavimui, kur galėsite įkurdinti palapines, kur bus vieta laužui ir Jūsų automobiliams. Tokiu atveju dažniausiai baidarių nuoma užsiimantys verslininkai pasirūpina, kad stovyklautojai atvyktų iki maršruto finišo. Čia palikę automobilius, jie nuvežami į plaukimo startą, nuo kur plaukia visą plaukimą ir galiausiai išsilaipina savo stovyklavietėje. Tai labai patogus sprendimas, nes po plaukimo žmonės labai dažnai būna pavargę ir yra patogu, kai nebereikia niekur papildomai vykti, norint įsikurti.

Tačiau galima rinktis ir stovyklavietes, kurios yra kiek toliau nuo upės ar ežero, kuriuo plaukiate. Tokiu atveju galima atplaukti iki automobilių ir nuvykti į nakvynės vietą. Dažniausiai taip daroma tuomet, kai baidarės ir stovyklavietė nuomojami iš skirtingų paslaugų teikėjų.

Kas Jūsų laukia stovyklavietėje?

Dažniausiai baidarių stovyklavietės yra puiki proga susipažinti su gamta ir praleisti joje daugiau laiko. Vasarą, kai Lietuvoje tikrai lepina malonūs ir šilti orai, stovyklauti gamtoje yra labai gera ir malonu. Tam galima rinkti stovyklavimą su palapinėmis. Tai pigiausias stovyklavimo variantas, kai tereikia susimokėti už vietą stovyklavietėje. Dažniausiai čia būna palikta pakankamai vietos palapinėms pastatyti, stovyklautojų patogumui jau įrengta vieta laužui, taip pat yra pavėsinė, suoliukai, stalas. Priklausomai nuo stovyklavietės, joje gali būti elektra, apšvietimas, vanduo, malkos. O stovyklautojams pageidaujant, gali būti parūpinama pirtis ar kubilas.

Kai kurios baidarių stovyklavietės gali būti įrengtos šalia kitų stovyklautojų, o kartais jos yra gana nuošalios. Tad geriausia, jeigu renkantis Jums labiausiai tinkantį variantą, šiek tiek pasidomėsite iš anksto, kokia stovyklavietė bus, kokia įranga joje gali būti ir kuo reikėtų pasirūpinti patiems, Pavyzdžiui, kartais į stovyklavietę patiems reikia atsivežti geriamo vandens, papildomą kiekį malkų ir kitų svarbių daiktų stovyklavimui.