Turizmas/Kelionės

Tarp rytų ir vakarų

BulgarijaGalimybės keliauti šiais laikais išaugusios tikrai stipriai – tiek finansiškai, tiek politiškai, tiek tiesiog dėl žinojimo, jog tai įmanoma. Kad ir kaip keistai skambėtų, bet taip yra, žinojimas tikrai svarbus veiksnys. Ar dažnas prieš dešimt metų pagalvodavo apie poilsį kokiame nors Maroke, San Marine, arba ką galima veikti Vengrijoje ar Moldovoje? O dabar informacijos netrūksta, vis didesnis procentas turistų keliauja savarankiškai, palikdami kelionių agentūrų paketus tik visai pasyviems poilsiautojams. Atrandama vis daugiau šalių, Turkijos bei Egipto dominavimas neabejotinai ritasi žemyn. Viena tokių šalių, seniau labai primirštų, bet dabar vis labiau atrandama – tai Bulgarija.

Nors Bulgarija yra tikrai didelė rytų Europos valstybė, turizmas joje prieš dešimtmetį atrodė ganėtinai miglotas. O juk joje galima rasti visko – ir senos architektūros, muziejų, ir kalnų, ir nacionalinių parkų, ir puikių vakarietiškus standartus atitinkančių pajūrio kurortų. Ir netgi ypatingų – žiūrint į jūrą čia stebime ne saulėlydį, kaip įprasta Lietuvoje, bet saulėtekį. Kas keisčiausia, Bulgariją būtent pasyvaus poilsio mėgėjai labiausiai ir atranda – kelionės į šios šalies pajūrio kurortus pastaruosius metus smarkiai populiarėjo. Prie to, žinoma, smarkiai prisidėjo ir kelionių organizatoriai, aktyviai siūlantys savo kelionių paketus į šią šalį. Tie, kurie jau aplankė ir Turkiją, ir Egiptą, dažnai tiesiog smalsumui patenkinti renkasi ir šalią pastarųjų siūlomą Bulgariją. O kodėl gi ne.

Kodėl taip yra? Nes ten gerai! Bulgarijoje, rytinėje jos dalyje prie Juodosios jūros, maudymosi sezonas trunka bemaž pusmetį, yra daug kilometrų smėlėtų paplūdimių, net keli nemaži miestai yra pasiskelbę kurortais, o kur dar gausybė mažesnių. Pastaruoju metu čia pristatyta nemažai viešbučių, stipriai išplėtota kita turistų mėgstama infrastruktūra, padaugėjo įvairių pramogų bei ekskursijų pasiūla. O kas ypač mums, lietuviams, svarbiausia, Bulgarija dar ritasi Europos Sąjungos pragyvenimo lygio dugne. Atlyginimai čia netgi nesiekia lietuviškųjų, tad daugelis su turizmu susijusių paslaugų – tikrai pigios. Turbūt netgi galima būtų pavadinti Bulgariją viena pigiausių pasyvaus poilsio pajūryje šalių. Tiek kelionė, tiek viešbučiai čia dažnai kainuoja net pigiau Lietuvoje. O kaip žinia pinigai – svarbus faktorius, ypač renkantis poilsinę kelionę, kuomet iš tikrųjų nėra didelio skirtumo, kurios šalies viešbutyje gyvensi ar kuriame paplūdimyje voliosies. Pigu ir gerai.