Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Uncategorized,  Verslas/Ekonomika

Sąskaitos išrašymas individualioje veikloje

saskaitaLietuvoje daugėja žmonių, kurie nusprendžia pereiti prie savarankiškos veiklos, tačiau pastebima, kad didžiausi iššūkiai kyla tuomet, kai tenka pildyti individualios veiklos apskaitą. Daugelis naujokų nežino kur ieškoti informacijos apie apskaitos dokumentų pildymą, tačiau reikia pabrėžti, kad visą šią informaciją jūs galite gauti ten kur registravote veiklą t.y. mokesčių inspekcijoje. Būtent VMI teikia visą svarbiausią informaciją apie savarankiškos veiklos vykdymą. Pildydami apskaitą, jūs pirmiau turite išsiaiškinti ar būsimos jūsų išlaidos yra leidžiamos t.y. turite žinoti ką jūs galėtumėte priskirti prie išlaidų. Daugelis žmonių nežino, kad yra tokių paslaugų, kurios negali būti nurodomos kaip išlaidos. Štai greita paskola internetu pasinaudoję asmenys dažnai tas sąskaitas už įmokas įtraukia prie išlaidų, nors to daryti negalima.

Prie leidžiamų atskaitymų jūs privalote priskirti tik tas išlaidas, kurios tiesiogiai susijusios su veiklos pajamų uždirbimu. Nesusijusios paslaugos ar prekės negali būti nurodomos prie išlaidų. Tiesa, jeigu jūs pasirenkate tarifą, kuomet išlaidomis laikote 30 procentų pajamų, tada jums jokios išlaidų apskaitos vesti nereikia. Taip pat rekomenduojama rinktis prekių įsigijimą įrodančius dokumentus.

VMI pabrėžia, kad pasirinkus 30 procentų pajamų tarifą, nereikia kaupti leidžiamus atskaitymus pagrindžiančių dokumentų, bet užsiimantiems prekyba rekomenduojama geriau rinkti tuos dokumentus. Tai siūloma daryti todėl, kad mokestinių tyrimų metu gali būti bandoma išsiaiškinti apie pinigų plovimo schemas, o tokiais atvejais geriau jau rodyti iš kur tos prekės įsigytos. Nėra būtina rinkti sąskaitas faktūras ar kažką panašaus – jeigu prekes perkate internetu, tai kuo puikiausiai tiks ir banko sąskaitų išrašai.

Išrašant sąskaitą faktūrą, būtina nurodyti visus reikalingus rekvizitus. Privalomus rekvizitus nurodo pati mokesčių inspekcija. Turite žinoti, kad nuo šiol jūsų parašo ant sąskaitos faktūros jau nebereikia. Anksčiau dauguma vis dar pasirašydavo išrašomas sąskaitas, tačiau ne visiems tai daryti reikėjo. Jeigu sąskaita išrašoma tuo atveju kai pinigai sumokami internetu ir mokėjimo paskirtyje nurodoma, kad apmokama konkreti sąskaita, tada parašas nėra reikalingas, nes tai reiškia, kad sąskaita faktūra buvo pasirašyta elektroniniu būdu.

Šaltinis: http://www.skaiciau.lt/saskaita-faktura-sablonas-ir-pildymas/