Kita

Ką padovanoti jaunavedžiams?

dovanos jauniesiemsGavote kvietimą į vestuvės ir mintyse prasiautė uraganas? Ką apsirengti, kuo apsiauti, kokią šukuoseną darytis, kokį makiažą… Ir žinoma, ne ką mažiau svarbus klausimas – ką padovanoti jaunavedžiams? Tai natūralus klausimas, kuris nuolat diskutuojamas įvairiuose portaluose, forumuose, aptariamas draugų prie kavos puodelių, nepažįstamų žmonių kirpyklos kėdėje ar net autobuse. Tad padiskutuosime ir mes bei pasistengsime pažerti naudingų patarimų vestuvių dovanų tema.

Perskaitykite kvietimą ar pakalbėkite su jaunaisiais

Šiuo metu populiaru iš anksto įspėti svečius apie tai kokių dovanų pageidaujama arba išreiškiamas noras gauti ne dovanas, o pinigus. Todėl pirmiausia vertėtų atidžiai išnagrinėti kvietimo turinį, galbūt ten viskas parašyta ir nereikia sukti galvos. Visgi, jei kvietime neužsimenama apie dovanas, tuomet sekantis žingsnis būtų pakalbėti su pačiais jaunavedžiais ir drąsiai pasiteirauti ar yra kažkas ko jie pageidautų. Nereikia bijoti būti atviriems, geriau suderinti dovaną ir žinoti, jog jaunieji ja tikrai džiaugsis, nei bandyti atspėti. Jei nesijaučiate jaukiai kalbėdami šią tema su pačiais jaunaisiais, tuomet pakalbinkite artimiausius jiems žmonėms, galbūt geriausius draugus ar tėvus, jei juos gerai pažįstate.

Dovana – vestuvių šventė

Kalbant su jaunaisiais neatmeskite idėjos, kad dovanos jauniesiems gali būti ir prisidėjimas prie vestuvių. Galbūt jaunieji pageidautų kokios nors atributikos, kuriai jiems neužteko biudžeto. Ar galbūt galite užsakyti prabangų automobilį vestuvėms. Galbūt galite suorganizuoti vakaro pramogą, pavyzdžiui, padovanoti jauniesiems daugaus žibintų leidimo ceremoniją ar ugnies šou. Idėjos vestuvėms gali būti pačios įvairiausios ir jos gali netikėtai virsti pačia geriausia dovana jauniesiems. Todėl būkite atviri ore sklandančioms idėjoms – galbūt viena jų taps išganinga.

Dovanoti pinigus galima ir nenuvalkiotu būdu

Jei nusprendėte netampyti nervų ir apsistoti ties lengviausia idėja – pinigais, tuomet jaučiame pareigą priminti, kad pinigų vokelis nėra vienintelis daiktas į kurį galima įdėti pinigus. Esama daugybė išradingų būdų, kaip dovanoti pinigus ir tokios idėjos vestuvėms dažniausiai pasiteisina su kaupu. Pavyzdžiui, galima pasirūpinti medine skrynute, su išgraviruotais poros inicialais ir į ją sudėti pinigus. Netgi šauniau būtų sudėti monetas, tuomet skrynutė būtų panaši į tokias, kokias matome filmuose apie piratus. Tai dvigubai praktiška dovana – pinigai bus sunaudoti, o skrynutė bus puiki vieta susidėti papuošalus ar įvairias smulkmenas.

Kurkite išskirtines bei suasmenintas dovanas

Nesvarbu kokios dovanos jaunavedžiams bus išrinktos ir dovanotos nuo jūsų poros, tačiau pasistenkite, jog jos nepasimestų dovanų būryje ir neliktų pamirštos. Pirmiausia, suteikite joms kiek jausmo – užrašykite sveikinimą, išgraviruokite inicialus arba išsiuvinėkite jei dovanojate kažką iš audinio. Graviravimas yra itin populiarus, bet kokią dovaną galima paversti ypatinga vien išgraviravus ant jos sveikinimą, inicialus ar vardus bei vestuvių datą. Žinoma, jei yra vietos, galima pažymėti ir nuo ko yra tokia dovana. Graviruoti galima medinius, stiklinius, metalinius paviršius, tad tikrai jokia dovana neliks nepažymėta.

Jei nedalyvausite vestuvių puotoje

Jei esate iš tų, kurie atėjo simboliškai pasveikinti jaunųjų prie bažnyčios ar metrikacijos biuro, tuomet jums nebūtina rūpintis dovana. Užtenka gražios gėlių puokštės ir nuoširdaus sveikinimo. Visgi jei einate su didesne kompanija, pavyzdžiui, kolektyvas iš darbo, kursiokų ar klasiokų grupė, tuomet galite susimesti po kelis eurus ir padovanoti kokią simbolinę dovanėlę – graviruotus raktų pakabukus, kurie tarsi puzlės detalės susijungia į vieną, įrėmintą sveikinimą su kompanijos parašais, rinkinuką medaus gyvenimui pasaldinti ar kitą jaukią bei neįpareigojančią smulkmeną.