Laisvalaikis/Pomėgiai

Maistas mūsų soduose

agrastaiDžiaugiasi tie, kas turi sodus. Savaitgaliais ten galima nuvažiuoti pasikepti šašlykų ar mėsos ant grotelių, pasidžiaugti gamta, susitikti su draugais ir tiesiog ramiai leisti laiką gryname ore. Yra ir tų žmonių, kurie soduose laiką mėgsta leisti kitaip. Auginti daržoves, vaisius, žoleles, rūpintis gėlėmis, įvairiais augalais ir tiesiog bendrai prižiūrėti visą sodą. Tai žinoma turi teigiamų dalykų – žmonės būna gryname ore, nuolat juda, o galiausiai ir užsiaugina įvairiausių vaisių, daržovių ir uogų: obuoliai, kriaušės, slyvos, vyšnios, vynuogės, braškės, serbentai, agrastai, morkos, agurkai, moliūgai, įvairios petražolės, krapai ir kitos žolelės. O juk savo rankomis užaugintas maistas yra sveikesnis, skanesnis, dažniausiai nepurkštais jokiais pesticidais ir kitais chemikalais. Tokį maistą malonu ir skanu valgyti, o taip pat ir labai sveika.

                  Ar mėgstate auginti patys? Kad ir gėles. Su šiomis galima labai kūrybingai praleisti laiką. Kaip žinome, gėlės žydi skirtingu metu ir aišku turi skirtingos spalvos žiedus. Norėdami turėti visą sezoną žydintį sodą, apsodinkite jį įvairiu metu žydinčiomis gėlėmis. O jei norite išgauti ir įvairių spalvų gamą, ar net kokius raštus iš gėlių, galite sodinti skirtingų spalvų gėles tam tikra tvarka ir joms pražydus galėsite džiaugtis išties spalvingu ir kūrybišku sodu. Tik nepamirškite pasodinti vienu metu žydinčių gėlių, kitaip tokios spalvų gamos galėsite ir neturėti.

                  Be abejo, įdomu auginti ir tai, ką galima valgyti. Serbentai, agrastai, avietės, braškės ir kitos uogos tikrai ras vietą ant jūsų stalo. Jas galima valgyti ne tik šviežias, bet ir daryti iš uogų kompotus, kisielius, uogienes ir panašius dalykus. Ne ką mažiau naudingi ir vaisiai, kurių galima daugybę užsiauginti, tik spėk ruošti ir valgyti. Daržovės, žinoma, neatsiejama sodo dalis. Koks gi sodininkas Lietuvoje neaugina agurkų ar pomidorų? Dažniausiai jas valgome šviežias, tačiau galima tinkamai paruošus turėti daržovių ir žiemą. Žinoma, ne tokių šviežių, tačiau vis tiek naudingų mūsų organizmams. Juolab kai tai užauginome patys ir nenaudojome jokios chemijos augimui pagerinti. Sodas – išties daug teigiamų dalykų atnešanti vieta. Ar jums patinka čia ramiai leisti laiką su draugais ar tiesiog medituojant užsiimti daržo darbais, sodas teikia malonumą.