plauku prieziura
Kita,  Sveikata/Medicina

Plaukų priežiūra

plauku prieziuraSveiki, gražūs, žvilgantys plaukai – kiekvienos moters siekiamybė ir puošmena. Turinčios tokius plaukus tikriausiai drąsiai atsakytų, jog tereikia tinkamai jais pasirūpinti, negailėti laiko jų priežiūrai ir tuomet jau galima džiaugtis puikiu rezultatu – spindinčiais ir gyvybingais plaukais. Taip, plaukų priežiūra reikalauja nemažai Jūsų brangaus laiko, tačiau kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo plaukais, tuo greičiau galėsite džiaugtis sveikai ir gražiai atrodančiais plaukais, argi ne to siekiate? Tad nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikia įvertinti dabartinę savo plaukų būklę, o pagal tai pasirinkti tinkamą plaukų priežiūrą. Pavyzdžiui, ar jūsų plaukai yra sausi, ar linkę riebaluotis, ar plaukai ploni, ar linkę lūžinėti ir pan. Vienos priemonės tiks sausų tipų plaukams, kitos priemonės – linkusių riebaluotis; stipresnės, intensyvesnės priemonės bus skirtos chemiškai pažeistiems plaukams, silpnesnės – natūraliems, nedažytiems plaukams. Dėl plaukų būklės galite pasitarti su savo kirpėja, kuri jau gerai pažįsta Jūsų plauką, jo struktūrą, tad žino, kokios priemonės geriausiai padėtų norint pasiekti trokštamo rezultato.

Įvertinus savo plaukų būklę galima pradėti rinktis tinkamiausias plaukų priežiūros priemones. Jas galite įsigyti iš savo kirpėjos, kuri parinks tinkamiausias pagal Jūsų plaukų būklę. Jeigu tai labai patuštintų piniginę, o šį mėnesį tikrai to nenorite, reikiamų prekių galite ieškoti įvairiuose prekybos centruose, grožio prekių parduotuvėse. Jei ko nors neišsirenkate, visada galite pasikonsultuoti su pardavėja – konsultante, kuri suteiks naudingų ir vertingų patarimų, kurias priemones verta įsigyti, o kurias geriau aplenkti, nes jų sudėtyje gausu organizmui kenksmingų medžiagų.

Šiuo metu labai populiaru ekologiškos, naminės priemonės, kurių galite įsigyti specializuotose parduotuvėse arba pasigaminti pačios. Nežinote nuo ko pradėti? Internete yra gausybė straipsnių, patarimų, receptų, kuriais dalijasi kitos moterys, plaukų priežiūros specialistai. Viso to dėka galite sužinoti, kurie produktai tinka Jūsų plaukams, kaip derėtų juos komponuoti ir taip pasigaminti geriausiai tinkančių priemonių iš namie turimų produktų. Tačiau nepamirškite ir neskubėkite nusivilti, kad naudojant namines priemones rezultatas nesimato taip greitai, kaip norėtųsi. Jeigu turėsite kantrybės ir ryžto, pasieksite tikrai puikių rezultatų, nes ekologiškos priemonės, kitaip negu pirktos, pradeda plauką gydyti iš vidaus.

Taip pat labai svarbu sveika, subalansuota mityba, kurios dėka galima gauti įvairių vitaminų ir būtinų medžiagų, kurios skatina plaukų augimą, atsinaujinimą. Ir nepamirškite gerti kuo daugiau vandens, kuris skatina ne tik plaukų, bet ir viso organizmo sveikesnę būklę. Vanduo atkuria reikiamą organizmo drėgmę, suteikia plaukams blizgesio.

Plaukus trinkite kaip tik galite rečiau – joks plaukų priežiūros specialistas to nerekomenduos daryti kasdien. Jeigu kitaip negalite – antrąją dieną verčiau naudokite sausą šampūną, kurio taip pat galite įsigyti prekybos centre arba grožio prekių parduotuvėje. Ištrinktus plaukus atsargiai nusausinkite medvilniniu rankšluosčiu, o dar geriau – medvilniniais marškinėliais, tik jokiu būdu plaukų „negręžkite“, nes taip tik paskatinsite jų lūžinėjimą. Tuomet užtepkite reikiamas priemones ir leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Siekiant turėti sveikus, žvilgančius plaukus, plaukų formavimo prietaisų vertėtų atsisakyti, o jei neįmanoma – stengtis naudoti kuo rečiau, būtinai prieš naudojimą tepti tam skirtų priemonių, kurios saugo plaukus nuo karščio.

Tinkama plaukų priežiūra gali padėti turėti sveikus, gyvybingus, žvilgančius plaukus, atstatyti jiems anksčiau padarytą žalą, tačiau reikia įdėti nemažai savo laiko, pastangų ir kantrybės. Paskutinis patarimas – nusifotografuoti savo plaukus prieš pradedant keisti senuosiuos įpročius naujais. Taip galėsite stebėti, kaip keičiasi plaukų būklė, ir pasidžiaugti vis sveikiau bei gražiau atrodančiais plaukais.