Būstas/Interjeras

Saidingas ir jo pasirinkimas

Naujas saidingas padeda akimirksniu atnaujinti namą, kuriame gyvenate daugybę metų ar siekiate patraukti būsimų pirkėjų dėmesį. Maža to, saidingo tikslas nėra vien papuošti pastatus – veikiau tai priemonė, skirta apsaugoti namus nuo žalingo aplinkos poveikio – vėjo, lietaus, temperatūrų kaitos ir panašiai. Tinkamai nesutvarkytas namas yra laidus  drėgmei, jame gali pradėti veistis įvairūs vabzdžiai ir taip nukentėti visa konstrukcija. Būtent todėl gerai pasirinktas saidingo tipas bei gamintojas gali padėti kovoti su šaltu ar karštu oru bei audromis.

Šiuo metu pats populiariausias saidingo tipas – vinilinis, bet kiekvienas turėtų rinktis savo pastatui tinkamą saidingą, atsižvelgiant į norimą stilių, biudžetą bei viziją. Kad ir kokio tipo apdailą pasirinktumėte, pirmiausia svarbu įvertinti kelis aspektus.

  • SaidingasNusipirkite reikiamą saidingo priemonių kiekį. Saidingą įrengsiantis asmuo tiksliai paskaičiuos, kiek medžiagų jums reikia, tačiau norėdami išvengti papildomų išlaidų tai galite padaryti ir patys. Paprasčiausiai padauginkite visų stačiakampių namo sienų ilgį ir plotį – taip žinosite konkrečių vietų plotą. Įvertinkite tai, kad kai kurios medžiagos gali būti sugadintos, tad neatmeskite ir langų bei durų plotų, kurių nereiks dengti saidingu.
  • Investuokite į profesionalų saidingo įrengimą. Jeigu senasis saidingas vis dar geras, naują galima dengti tiesiai ant jo. Tačiau pūvantis medinis saidingas turi būti kuo greičiau pakeistas ir prie jo esanti siena patikrinta – tai gali padėti sutaupyti net iki keliasdešimt tūkstančių eurų ateities rekonstrukcijai. Jeigu šalinate senąjį saidingą, įrenkite drėgmės barjerą po naujuoju saidingu ir įtaisykite hidroizoliaciją aplink duris bei langus. Visa tai gausite tik susiradę įmonę, galinčią suteikti kokybiškas paslaugas ir užtikrinti, jog namo remontu džiaugsitės ne kelis mėnesius, bet ilgus metus.
  • Pasirūpinkite ilgaamžiškumu. Saidingo „galiojimo laikas“ gali būti pratęstas su paprasta priežiūra ir profilaktiniais pataisymais. Šiuo atveju verta karts nuo karto patikrinti, kaip saidingas reaguoja į didžiules liūtis, sniegą, besikeičiančią temperatūrą. Geriau taisyti mažus pakitimus nei vėliau imtis didžiulio remonto.

Taigi, renkantis saidingą verta vadovautis pateiktais patarimais. Pirkite reikiamą kiekį, naudokitės profesionalų paslaugomis ir tinkamai prižiūrėkite savo būstą.