Būstas/Interjeras

Kaip pasirinkti malkinės dydį?

Malkinė – geriausias ir saugiausias malkų laikymo būdas. Tai ne tik suteikia apsaugą, bet ir leidžia palaikyti tvarką. malkinė atlieka dvi funkcijas: stogo dėka apsaugo medieną nuo lietaus ir sniego bei leidžia saugiai ir kompaktiškai laikyti malkas. Malkinės konstrukciją turi sudaryti:

  • stogas – būtinas, kad mediena nesušlaptų.
  • šoninės sienelės – leidžia sukrauti medieną į aukštas krūvas, kurios užima

mažiau vietos.

  • Ji taip pat atlieka estetinę funkciją.

Malkinių dizainą galima suskirstyti į du tipus:

  • pastato priestatas;
  • laisvai stovinti malkinė.

Sprendimas, kuris dizainas konkrečiu atveju bus geresnis, visų pirma priklauso nuo sklypo ploto ir reljefo. Malkinė kaip pastato priestatas bus geras sprendimas tik tuo atveju, jei ji yra greta pietinės namo pusės. Priešingu atveju sąlygos medienai laikyti nebus palankios. Svarbus ir patogumas – jei vienintelės įėjimo durys yra į šiaurę, kelis kartus per dieną vaikščioti malkų į malkinę gali būti tikrai nepatogu. Taip pat labai svarbu, kad būtų galimybė malkas privežti prie pat malkinės su sunkvežimiu, dėl to malkų transportavimui sugaišite kur kas mažiau laiko ir energijos. Todėl laisvai stovinti malkinė suteikia daugiau galimybių, nes ją galima pastatyti bet kurioje sklypo dalyje.

Planuodami malkinę, turime atsižvelgti į medienos kiekį, kurio prireiks sezono metu. Ir tai visų pirma priklauso nuo to, kaip dažnai ketinate įkurti ugnį namuose. Jei židinys naudojamas tik retkarčiais, užteks 2 m3 kuro. Tačiau jei mediena yra pagrindinis namo šildymo šaltinis, tai rudens-žiemos sezonui priklausomai nuo pastato tūrio jums prireiks 10-15 kūbų malkinės erdvės. Malkinė turi būti gerai vėdinamoje ir saulėtoje vietoje. Nepalanku ją statyti vietose, kur žiemą gali susidaryti didesnės sniego pusnys, o vasarą būtų visada drėgna.