Kita,  Kultūra/Menas,  Laisvalaikis/Pomėgiai,  Pirkiniai/Paslaugos,  Uncategorized

Profesionalus vestuvių fotografas skiriasi nuo mėgėjo

profesionalus vestuviu fotografasProfesionalus vestuvių fotografas nuo mėgėjo skiriasi daug kuo, tačiau blogiausia tai, kad jaunavedžiai vis dar tikisi gauti kokybiškas nuotraukas iš mėgėjų, nors realybė rodo, kad jie už per daug didelę kainą nesugeba pateikti to, ko nori klientai. Profesionalai visada pateisina klientų lūkesčius, todėl jų paslaugas turėtų rinktis kiekvienas planuojantis fotosesiją tokiai progai. Lietuvoje yra nemažai fotografų, kurie dirba tik vestuvių srityje, todėl nereikėtų iškart skubėti rinktis neapgalvotai. Kiekvieną fotografą reikia rinktis pagal tam tikrus kriterijus. Jeigu jus dvejojate ką rinktis – mėgėją ar profesionalą, siūlytume pasidomėti kokie yra skirtumai tarp jų.

Pirmiausia, profesionalų paslaugų įkainis mažai kuo skiriasi nuo mėgėjų – mėgėjai nuleidžia kainą vos vos, bet didžiausias skirtumas tas, kad praktiškai už tą pačią kainą pas vieną gausite ne itin kokybiškas nuotraukas, o pas kitą – gausite profesionalias ir meniškas. Tai yra pagrindinis skirtumas, į kurį turėtumėte atsižvelgti. Bandymas sutaupyti kelis eurus gali atnešti nebent bėdos su pasirinktu specialistu, tad šiuo atveju reikėtų jį rinktis kiek atsakingiau.

Taip pat reikia paminėti, kad profesionalai visada akcentuoja kainas, kas ją įeina ir dėl ko ji gali kilti. Paprasčiausiai, jūs suderinate visas detales, papasakojate profesionalui ko tikitės, kiek laiko jo prireiks, kur jam teks važiuoti ir t.t. o tada jis nustato kainą. Su mėgėjais galite patirti nemalonumų, nes jie neretai pareikalauja papildomos sumos, kuri prieš paslaugų užsakymo procedūrą nebuvo įvardinta. Taip būna itin dažnai, todėl turėkite galvoje, kad su mėgėjais būtina iš anksto suderinti visą paslaugų įkainį ir jį apibrėžti sutartyje net jeigu jis pats apie tai ir neužsimena.

Jokiu būdu nereikėtų rinktis to specialisto, kuris dirba nelegaliai. Matote, profesionalus vestuvių fotografas moka mokesčius, dirba kokybiškai, o mėgėjai neretai netgi dirba nelegaliai, nemoka mokesčių, neregistruoja veiklų, o tai gali sukelti problemų dėl saugumo – jūs nesudarysite jokios paslaugos sutarties, nes mėgėjas nenorės mokėti mokesčių ir t.t. Būtina akcentuoti, kad tik legaliai dirbantys fotografai parodo, kad jie į savo darbą žiūri atsakingai.