Kita

Koks šunų maistas yra tinkamiausias jūsų augintiniui?

Kai šiandieninėje rinkoje yra tiek daug skirtingų šunų maistą gaminančių kompanijų, gali būti pakankamai sudėtinga nuspręsti, kuris sunu maistas būtų geriausias jūsų augintiniui. Derėtų rinktis sausą, drėgną ar mišrų maistą? Savo sudėtyje turintį daug ar mažai baltymų? Kokių vitaminų ir kitų naudingų medžiagų turėtų būti pasirinktame šunų maiste? Tai vos keli klausimai iš daugelio, kuriuos reikėtų užduoti prieš pasirenkant vieną ar kitą produktą.

Pagrindinis veiksnys, kuris nulemia tam tikros rūšies šunų maisto pasirinkimą, visuomet yra šuns veislė, jo kompleksija ir charakterio ypatybės. Kai kurie šunų šeimininkai mano, kad pakanka atsižvelgti tik į šuns veislę ir pasirinkti jai tinkantį šunų maistą. Deja, bet nepaisant veislės, kiekvienas šuo vis dėlto yra skirtingas – tiek sudėjimu, amžiumi, tiek ir būdu. Vienas tos pačios veislės šuo gali būti stambesnis ir sėslesnis, o tuo tarpu kitas lieknesnis ir labai judrus.

Sunu maistasTikrai nėra vienos bendros taisyklės, kuria vadovaujantis būtų galima pasirinkti patį tinkamiausią maistą savo augintiniui. Visuomet derėtų įvertinti skirtingus aspektus. Tai reiškia, kad reikia atlikti savo namų darbus tam, kad šunų maistas, kurį pasirinksite, ne tik tiktų, bet ir patiktų jūsų augintiniui.

Veislė. Pradėkite nuo šuns veislės. Suprantama, kad mažesnis šuo pasižymės kitokiomis savybėmis nei, pvz., vokiečių dogas. Šuns dydis turi labai didelės įtakos turimai energijai ir virškinimo sistemai.

Amžius. Šuniukai labai greitai auga, todėl jiems reikia gauti pakankamai reikiamų vitaminų ir mineralų tam, kad jie visuomet išliktų energingi ir žvalūs. Įprastai jaunesni šuniukai šeriami mažomis porcijomis kur kas didesnį kartų skaičių. Tuo tarpu, jei šuo yra 3-6 metų amžiaus, įprastai jis pradedamas šerti didesnėmis porcijomis, tačiau tik du kartus per dieną.

Aktyvumas. Ar jūsų šuo yra labai aktyvus ir gali ištisą dieną be poilsio lakstyti žaisdamas? O galbūt jūsų augintinis yra linkęs gyventi sėslesnį ir ramesnį gyvenimą? Tai labai svarbus veiksnys, pasirenkant maistą ir jo vartojimo kiekį bei reguliarumą.

Papildomi veiksniai. Skirtingais gyvenimo etapais šuo gali susidurti su įvairiomis ligomis ar traumomis. Pavyzdžiui, galbūt jam reikės atsigauti po patirtų lūžių ar atliktos chirurginės operacijos. Visa tai turi didelės įtakos ir maisto pasirinkimui.