Kompiuterija/Internetas

Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?

nesiojamasPasirinkti naują kompiuterį gali būti ne visai paprasta, ypač jeigu neturite daug patirties su informacinėmis technologijomis. Pastaruoju metu, kompiuterių rinka labai sparčiai auga, todėl jūs turite galimybę pasirinkti iš gausybės skirtingų variantų. IT gamintojai atsižvelgia į vartotojų norus, tad nieko keisto, jog dabar pagaminama žymiai daugiau skirtingų modelių kompiuterių, nei tai buvo daroma prieš 5 metus.

Renkantis naują kompiuterį, iš pradžių apgalvokite, ar jums labiau reikalingas stacionarus, ar nešiojamas įrenginys. Mes manome, kad daugeliu atvejų nešiojami kompiuteriai yra pranašesni – visų pirma, jūs gausite įrenginį, kurį bus labai lengva pervežti, pernešti ar pasiimti su savimi. Kitaip tariant – tai mobilus prietaisas, nesukelsiantis jums jokių nepatogumų. Dabar nešiojami kompiuteriai neretai būna net pigesni už stacionarius, tačiau, reikia atkreipti dėmesį ir į firmos pavadinimą bei gaminio parametrus.

Dauguma žmonių pasitiki tokių firmų kaip Acer, HP, Asus ar Dell gaminiais. Iš tiesų, dabar visi šie gamintojai turi nemažai ką pasiūlyti tiek verslininkams, kuriems reikalingas patikimas verslo klasės įrenginys, tiek ir namų vartotojams, kuriems reikalingas kompiuteris, turintis gerą kainos ir kokybės santykį. Pavyzdžiui, Asus ar Dell savo klientus džiugina tuo, jog suteikia net trijų metų garantiją savo gaminiams, kas yra gana neįprasta. Dell kompanija pasižymi tuo, jog daugelis jos kompiuterių modelių yra su metaliniais korpusais, kurie yra gerokai pranašesni už įrenginius su plastmasiniais korpusais.

Taip pat, nepaprastai svarbu atsižvelgti ir į operatyviosios atminties talpą, centrinio procesoriaus greitį, monitorių, ar kietąjį diską. Kietasis diskas yra turbūt mažiausias galvos skausmas, kadangi tai viena iš lengviausiai pakeičiamų kompiuterio dalių – jeigu nuspręsite, kad 500 GB kietojo disko jums neužtenka, visuomet galėsite pakeisti jį 1 TB kietuoju disku. Negana to, ne visada naują kietąjį diską reikia įmontuoti į savo kompiuterį, kadangi dabar labai populiarūs išoriniai kietieji diskai – jie veikia per USB jungtį, todėl yra labai patogūs, kadangi tokį mobilų kietąjį diską galite naudoti tik tada, kai reikia pasiekti visą savo turimą informaciją.

Kalbant apie centrinį procesorių, reikia iš anksto apmąstyti, ką veiksite su nešiojamu kompiuteriu, kad būtų galima nustatyti, koks procesorius jums tiktų labiausiai. Be jokios abejonės, kuo geresni procesoriaus parametrai, tuo daugiau nešiojami kompiuteriai kainuoja, tačiau ne visada reikia pačio galingiausio tuo metu rinkoje egzistuojančio procesoriaus. Pavyzdžiui, jeigu jums kompiuteris reikalingas naršymui internete, video klipų žiūrėjimui ir atsakinėjimui į elektroninius laiškus, greičiausiai užteks šiuolaikinio dvigubo procesoriaus.

Keturių branduolių procesorius, Intel i7 ar panašia technologija varomus procesorius dažniausiai renkasi kompiuterinių žaidimų mėgėjai, fotografai, klipų gamintojai, dirbantys su retomis ir daug resursų reikalaujančiomis programomis.

Kalbant apie kompiuterinių žaidimų entuziastus arba žmones, dirbančius su grafika, nemažą vaidmenį atlieka vaizdo plokštė – kuo daugiau RAM atminties ji turi, kuo didesnis procesoriaus dažnis, tuo jūsų vaizdo plokštė bus geresnė. Dauguma pirkėjų renkasi nVidia vaizdo plokštes, kadangi tai geriausią reputaciją šioje srityje užsitarnavusi įmonė.

Taigi, renkantis kompiuterį pagal šiuos aspektus, turėtų būti kur kas lengviau surasti idealų variantą. Kompiuterių pasirinkimas dabar itin platus, tad rinktis tikrai yra iš ko.