Sveikata/Medicina

Kada galima mylėtis: metai – ne visada svarbūs

Nors yra įstatymai, kurie nurodo, nuo kelių metų galima mylėtis, tačiau svarbiau nei amžiaus cenzas yra žmogaus pasiruošimas seksui. Taip pat labai dažnai teigiama, kad vyrai dažniausiai kur kas jaunesniame amžiuje yra pasiruošę seksui. Tai nėra visiškai tiesa. Lytis to nelemia, tad svarbiausia yra žmogaus pasiruošimas.

Nuo kelių metų galima mylėtis Lietuvoje?

Nors amžiaus apibrėžimas nėra gana tikslus nurodymas nuo kada galima mylėtis, tačiau įstatymas gana aiškiai pabrėžia  – kokios yra ribos mūsų šalyje. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 153 straipsnio pakeitimo ir kodekso papildymo 1512 straipsniu įstatymo projekto įstatyme yra nurodyta, kad: „Lietuvos Respublikos Seimas 2006 metais papildė Baudžiamąjį kodeksą 1511 straipsniu „Lytinės aistros tenkinimas pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir (ar) neliečiamumą“[1], kuriame įtvirtino baudžiamąją atsakomybę už lytinį santykiavimą ar kitokį lytinės aistros tenkinimą su nepilnamečiu už pinigus ar kitokį materialinį atlygį arba kai tai daroma su materialiai ar tarnybiškai priklausomu nepilnamečiu“.

Taip pat rašte yra patvirtintam, kad: „Atsižvelgiant į tai, kad šio nusikaltimo subjektu bus asmuo nuo 16 metų bei atsižvelgiant į siūlymus, išsakytus svarstant klausimą dėl savanoriško lytinio santykiavimo amžiaus ribos padidinimo, siūloma įtvirtinti nuostatą, kad atsakomybė asmenims nuo 16 iki 18 metų būtų taikoma tik tuo atveju, jeigu būtų gautas nukentėjusiojo asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas“.

Taigi, mūsų šalyje galima mylėtis asmenims nuo 14 metų amžiaus. Tačiau tėvai turi apie žinoti. Taip pat seksas galimas su kitu asmeniu, kuris yra nepilnametis. Jeigu 14-os metų ir jaunesnis asmuo mylisi su žmogumi, kuris yra pilnametis, tokiu atveju vyresniam, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Nuo kelių metų galima mylėtis? Lietuvoje laisvai mylėtis galima nuo 16 metų amžiaus. Tuomet jau galimas seksas ir su pilnamečiu. Tačiau, žinoma, tokiu atveju, kai noras yra abipusis.

Emocinis pasiruošimas ir tinkama apsauga

Visgi, kad ir kaip įstatymas apibrėžia legalumą užsiimti seksu, tačiau svarbiausia yra žmogaus suvokimas, kad jis jau nori ir gali mylėtis. Emocinė branda seksui ateina labai įvairi. Vieniems ateina anksčiau, kai kitiems kur kas vėliau. Bet kuriuo atveju svarbiausia yra tai, kad žmogus pats jaustųsi pasirengęs seksui ir niekas nedarytų jo sprendimui įtakos.

Taip pat labai svarbu rasti žmogų, kuris būtų patikimas partneris. Tikrai nereikia ilgalaikių santykių. Kai kuriems labiausiai tinka vienos nakties nuotykis ir tai yra normalu. Tačiau reikia jaustis gerai su tuo žmogumi ir negalvoti apie jokias galimas pasekmes, ypač, apie spaudimą, kurio neturi būti.

Galiausiai, seksas bus sėkmingas tik tokiu atveju, kai žmogus mylėsis su tinkamomis apsaugomis. Mitas, kad pirmo kartu metu negalima pastoti. Tikrai galima ir praktika rodo, kad gana paprastai. Geriausia yra rinktis tokias apsaugos priemones, kurios saugo ne tik nuo nėštumo, tačiau taip pat ir lytiškai plintančių ligų. Kad ir kaip pasitikite savo partneriu – prezervatyvai yra geriausias pasirinkimas, kadangi leis būti ramiu, kad patys pirmi kartai bus tikrai saugūs. Labiausiai siūlome rinktis sargius, kurie yra su lubrikantais. Tokiu atveju slydimas bus kur kas geresnis, o tai dažniausiai seksui suteikia kur kas daugiau gerų emocijų.

Jeigu manote, kad esate pasiruošęs seksui – pirmyn. Svarbiausia yra atsipalaiduoti ir tuomet emocijos bus pačios geriausios ir patirtis – pati nuotaikingiausia. Na ir neužmiršti, kad tik saugūs lytiniai santykiai nesukels jokiū rūpesčių. O tai padės užtikrinti prezervatyvų parduotuvė – Prezervatyvai.net