Sveikata/Medicina

Naudingos įžvalgos, padėsiančios puoselėti veido odą

Veido odos priežiūrai yra labai svarbu nepamiršti odai būtinų odos priežiūros žingsnių ir teisingai sluoksniuoti produktus, tačiau ypatingai svarbiu veiksniu tampa kasdien naudojamos odos priežiūros priemonės. Todėl pateiksime jums keletą naudingų įžvalgų, kurios turėtų praversti.

Kruopščiai valykite veido odą

Odos priežiūrai svarbu, kaip prausiate veidą, kokios temperatūros vandenį naudojate ir kaip dažnai valote veido odą. Veidą reikia prausti reguliariai ir ne rečiau kaip kartą per dieną. Jei naudojate makiažą, veidą būtinai turėtumėte prausti du kartus per dieną arba apsvarstyti dvigubo valymo galimybę. Veido nereikia prausti karštu vandeniu, nes pernelyg aukštos temperatūros vanduo pažeidžia ir išsausina odą, todėl veidą rekomenduojama prausti šiltu arba drungnu vandeniu.

Sausai ir brandžiai odai reikia naudoti švelnesnes valomąsias priemones, pasižyminčias drėkinamosiomis savybėmis. Norėdami atsikratyti tamsių dėmių ir dėmelių, galite išbandyti šviesinančias priemones, pavyzdžiui, valiklį su glikolio rūgštimi, kuris veikia blokuodamas pigmento gamybą ir kartu užtikrindamas greitesnę ląstelių apykaitą.

Jeigu jūsų oda yra riebi ir linkusi į uždegimus, salicilo gelis gali pašalinti negyvas odos ląsteles ir užkirsti kelią odos porų užsikimšimui. Veido valikliai su benzoilo peroksidu yra idealus pasirinkimas siekiant sumažinti spuogų plitimą, nes jie veikia antimikrobiškai ir veiksmingai naikina aknę sukeliančias bakterijas.

Šveiskite odą

Mūsų oda turi savybę nuolat atsinaujinti. Negyvos ląstelės iš išorinio odos sluoksnio natūraliai pasišalina ir atauga naujos odos ląstelės. Tinkamai atliekant veido šveitimą, galima pašalinti negyvas odos ląsteles ir atkurti skaisčią veido odą.

Veido odos šveitimo būdai gali būti įvairūs. Vartotojai gali rinkis cheminį šveitimą, odos šveitiklius ir elektroninius šepetėlius. Nesvarbu, ką pasirinksite, tačiau šveitimas turi būti švelnus, kad nepadarytų odai žalos.

Drėkinkite odą drėkinamosiomis priemonėmis

Drėkinimas yra geriausias būdas drėkinti odą iš išorės. Kiekvienam odos tipui galima rasti tinkamą drėkiklį – nuo gelio iki kremo. Drėkinamosios veido priežiūros priemonės reikia visų tipų odai, net ir riebiai. Riebi oda taip pat gali būti dehidratuota. Tinkamai jos nesudrėkinant, gali kilti odos problemų, paspartėti odos senėjimo procesai. Riebiai odai rekomenduojama rinktis lengvą gelinį drėkinamąjį kremą, kuris greitai įsigeria ir nesukelia riebumo pojūčio.

Sausesnei odai reikia daugiau drėgmės, todėl papildomam drėkinimui užtikrinti tinka tirštesnis kremas. Normaliai ir mišriai odai galite naudoti losjoną, kurio tekstūra yra tarp gelio ir kremo. Labai svarbu drėkinti odą du kartus per dieną. Naudokite dieninį kremą, kuris padėtų odai kovoti su aplinkoje esančiais laisvaisiais radikalais. Naktiniam drėkinimui rinkitės sodresnį kremą, kuris atkuria ir regeneruoja odą miego metu.

Nepamirškite peptidų

Peptidai yra organizmo baltymų, tarp kurių yra ir odoje esančio kolageno, elastino ir keratino, sudedamosios dalys. Todėl, norint išsaugoti prigimtinį grožį, užtikrinti odos lygumą ir elastingumą, nereikėtų pamiršti apie didelę peptidų naudą. Į savo odos priežiūrą galite įtraukti ir veido odą stangrinantį peptidų kremą su amino rūgštimis ir vitaminais E bei F. Jis sustiprins odos lipidinį barjerą, atkurs epidermį, pastangrins odą ir paskatins kolageno gamybą. Be to, jis taip pat padės pagerinti odos būklę, apsaugos nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio ir suminkštins odą.

Plačiau apie peptidus skaitykite: https://www.chalure.lt/blogs/straipsniai/peptidai-kodel-juos-verta-itraukti-i-savo-grozio-prieziura

Naudokite serumus

Serumuose yra didelės koncentracijos veikliųjų medžiagų, kurias galima tepti ant veido prieš naudojant drėkinamąjį kremą. Smulkios serumų molekulės gali prasiskverbti į odą ir maitinti ją iš vidaus.

Yra įvairių tipų serumų, skirtų įvairioms odos problemoms spręsti. Pavyzdžiui, papilkėjusią veido odą gali veiksmingai atgaivinti vitaminas C, kuris yra labai veiksmingas antioksidantas. Hialurono rūgštis sulaiko drėgmę, todėl ji tinka sausai ir pleiskanojančiai odai. Norėdami paskatinti kolageno gamybą ir sumažinti raukšles, galite rinktis peptidinius serumus, sudarytus iš trumpos grandinės aminorūgščių, kurios gali sulėtinti senėjimo procesus.