Kita,  Pirkiniai/Paslaugos

Šakų tvarkymas: naudingi patarimai

saku smulkintuvasNors dažniausiai sodas yra tvarkomas pavasarį, tačiau norint, kad aplinka pranoktų Jūsų lūkesčius – rekomenduojame prižiūrėti ištisus metus. Šakų smulkintuvai pigiau – galimybė greitai ir paprastai susitvarkyti su šakomis, kurias genėti ne tik kad reikia, tačiau tai yra būtina. Šakų genėjimas yra reikalingas procesas, kuris gali padėti augalams kur kas geriau augti ir tuo pačiu dovanoti žmonėms daugiau vaisių.

Šakų genėjimo darbus bus atlikti kur kas paprasčiau jeigu žinosite, kaip reikia rūpintis augalais ir kaip juos geriausia genėti. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės jaustis profesionaliu genėtoju.

Kokybiška technika – kokybiškam darbui

Šakų smulkintuvas pigiau privalo būti kiekvieno asmens, kuris turi nuosavą sodą, garaže ar namuose. Šakų deginimas yra neteisėtas ir privalo būti atliekamas remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, o už netinkamą deginimą galima ir susilaukti nemenkų baudų bei turėti nemalonių susidūrimų su aplinkos apsauga. Tuo pačiu, jų negalima paprasčiausiai nuvežti ir išpilti į šiukšlyną, kadangi jo priežiūra ir šiukšlių pylimas taip pat yra apipintas įstatymais. Akivaizdu, kad pats geriausias ir paprasčiausias būdas sutvarkyti šakas – susmulkinti jas. Vėliau rekomenduojama turimas šakeles paprasčiausiai sudeginti, taigi liekanos bus panaudojamos antrą kartą.

Kokybiškam darbų atlikimui labai svarbu įsigyti ir kokybišką techniką. Platus šakų smulkintuvų pasirinkimas skatina palyginti kuo daugiau skirtingos technikos galimybių, kad atrasta būtų pati geriausia.

  • Įvertinkite savo galimybes įsigyti techniką ir nusistatykite biudžetą.

  • Skaitykite atsiliepimus apie konkretaus gamintojo produkciją.

  • Priklausomai nuo įrangos naudojimo intensyvumo įsigykite ir atitinkamą techniką.

  • Šakų smulkintuvai smulkinti gali skirtingai. Pasidomėkite.

Kaip greitai sutvarkyti sode esančias šakas?

Šakų smulkintuvas pigiau yra puiki priemonė, kuri padeda labai efektyviai ir greitai susitvarkyti su šakomis, kurios krenta arba kurias būtina nupjauti medžiui pasenus. Pateikiame kelis paprastus patarimus, kuriais rekomenduojame pasinaudoti tvarkant savo sodą arba mišką. Tikrai taip! Jeigu turite miškelį – jam taip pat reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Senų šakų genėjimas yra būtinas, kadangi as panaikinus suteikiate galimybe jaunesniems medžiams greičiau ir vešiau augti.

  • Pirmiausia rekomenduojama pašalinti dideles šakas, kurios jau yra pasenusios, o tik paskui naikinti smulkesnes. Toks darbo pasiskirstymas padės efektyviau ir tuo pačiu saugiau pašalinti šakas. Jeigu kertate sode esančių medžių šakeles – problemų nebus. Tačiau miškuose medžiai susodinti labai tankūs, tad paprasčiau pradėti nuo stambių šakų.

  • Ypač didelėms šakoms pjauti būtinai reikia pagalbos. Vienas žmogus jokiu būdu negali to daryti, kadangi susižeisti – paprasta. Saugokite save ir kitus.

  • Žinoma, naudokite priemones, kurios skirtos medžiui geriau jaustis. Galima įsigyti specialių tepalų, kuriais reikia padengti nupjautas šakas. Tokiu atveju medis sėkmingai vešės.

  • Nepamirškite naudoti ir apsaugos priemones pats.

Tinkamai nupjovus šakas jas susmulkinti bus labai paprasta. Kadangi šiuolaikiniai šakų smulkintuvai yra labai funkcionalūs, lengvai naudojami ir negenda.

Šakų smulkintuvas yra nepamainoma priemonė kiekvienuose namuose. Susmulkinus šakas jas galima panaudoti kūrenimui, tad jeigu turite kieto kuro katilą – sutaupykite kurui. Panaudokite šakas, kurios medžiui jau yra nebereikalingos ir vienu ar kitu būdu reikia jomis pasirūpinti.