Kita

Skirtingas darbo laikas skirtingiems žmonėms

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime turime tam tikrų tikslų. Beveik visų tikslai yra susiję su savirealizacija, tačiau visi savęs realizavimą suvokiame skirtingai. Vieniems tai yra karjeros viršūnės pasiekimas didžiulėje korporacijoje, kitiems akademinio pasaulio pripažinimas, tuo tarpu kitiems tai gali būti kūrybinė laisvė ir savęs išpildymas, o galbūt tiesiog savo laiko investavimas į šeima, vaikų auginimą ir t.t. Nors visų mūsų tikslai yra pakankamai skirtingi, tačiau visus mus riboje tas pats dalykas – laikas.

darbo laikasKarjeristui ypač svarbus yra jo darbo laikas, nes jis nori būti kuo efektyvesnis ir iš paros išspausti viską ką galima. Žinoma darbo valandos yra svarbios ir kitiems žmonėms, pavyzdžiui tam, kuris nori kuo daugiau savo laiko praleisti su šeima, reikia tokio darbo, kuriame jis galėtų praleisti kuo mažiau laiko. Žinoma yra ir kitokie darbo variantai, pavyzdžiui vadinamieji laisvadarbiai (angl. „freelancer“) patys nusistato savo darbo valandas ir jų darbas priklauso nuo to, kokio jie užimtumo nori ir kiek pinigų jiems pakanka. Jei jie nori daugiau laiko praleisti su šeima, tuomet jų darbo laikas yra pakankamai trumpas. Tačiau, jei jie nori per pakankamai trumpą laiką sutaupyti didelę sumą pinigų, tuomet jie gali dirbti ir po šešiolika valandų per dieną. Tokios galimybės atsiveria tuomet, kai dirbi sau, nes tuomet tavęs nevaržo jokios sutartys ir visą savo laiką gali planuoti taip, kaip pats nori. Tuo tarpu žmonės, kurie dirba įmonėse samdomą darbą neturi tokios prabangos.

Kita vertus, darbas įmonėse laiko prasme taip pat turi savų pliusų. Laisvadarbiai neturi tokio dalyko, kaip atostogos, nes jie patys tvarkosi savo laiką ir finansus. Tuo tarpu dirbant įmonėje, žmogus per metus užsidirba dvidešimt aštuonias laisvas dienas, tai yra įmanoma todėl, kad jis per realų savo darbo laiką įmonėje sugeba sukurti daugiau pridėtinės vertės, todėl įmonės vadovai gali jam skirti atostogas, nes žino, kad jo darbas jiems atnešė pelno.

Jokio skirtumo, koks yra jūsų pasirinkimas darbo laiko klausimu, svarbiausia yra tai, kad tai tiktų būtent jums.