Atostogos, atostogos, atostogos… Vien jas prisiminus jautiesi pailsėjęs. Ypač, jei pailsėti pavyko išties puikiai. Ir puikiai visomis prasmėmis – gerai išsimiegoti, pasimėgauti saule ir šiluma, pamatyti be galo daug įdomių dalykų ir galų gale tiesiog pabūti nuostabioje gamtoje. Būtent to ir reikia geroms atostogoms, vien apie kurias pagalvojus pasidarytų gera. Turbūt kiekvienas tą patyręs, tačiau labai skirtingose vietose. Gal kažkas puikiai jaučiasi Turkijoje, kažkas už poliarinio rato, na o aš geriausiai pailsėjau Tenerifėje, vienoje iš Ispanijai priklausančių Kanarų salų.
Pats geriausias sezonas ilsėtis Tenerifėje ar kurioje kitoje saloje šalimais – vėlyvas pavasaris arba ankstyvas ruduo. Turbūt ne veltui tuo metu ir turistų čia būna daugiausia. Viskas labai paprasta – žiemą orai dažnai būna ganėtinai vėsus, dažnai pareikalaujantys šio to daugiau nei maikutės trumpom rankovėm. O mėgautis maudynėmis gali tekti tik išimtinai saulėtomis dienomis. Tuo tarpu vasarą viskas atvirkščiai – Kanarai alsuoja karščiu. Žinoma, jeigu jūsų atostogų tikslas – tik pagulėti pliaže ir panardyti Atlanto vandenyje, tuomet vasara tam – puikus laikas. Tačiau jei norėsite bent kiek pasivažinėti po salą ir ją geriau pažinti, bus tikrai per karšta. Na taip, kondicionieriai egzistuoja ir net veikia, tačiau kuomet lauke trisdešimt penki laipsniai karščio, besinaudojant kondicionieriumi galima greitai ir peršalti. O tai jau nieko gero atostogų kokybei. Tad pavasaris ir ruduo – optimalus laikas keliauti į Kanarus.
O kodėl būtent Tenerifė? Tiesa sakant, nieko asmeniško. Manau, lygiai taip pat puikiai pailsėčiau ir Lanzarotėje, ir Gran Kanarijoje ar kur kas mažiau žinomoje Fuerteventūroje. Tačiau taip jau susiklostė, jog savo dviejų savaičių atostogoms pasirinkau būtent Tenerifę, ir dėl to nė karto nepasigailėjau. Paplūdimiai čia nuostabūs, jų daug ir įvairių. Saloje puikus maistas, didelė viešbučių ir apartamentų įvairovė kiekvienam skoniui. O salos gamta – tikras stebuklas nedaug keliavusiems lietuviams. Gamta čia stipriai kitokia, vešlius nematytų medžių miškus keičia vulkaninės dykumos ir kalnai, paplūdimių smėlį – aštrios ir stačios uolos. O juk būtent kontrastai ir sukuria didžiausią įspūdį. Įvairių kampelių, kuriuos būtų verta apžiūrėti Tenerifėje, tikrai netrūksta. Ir ne tik gamtos objektų, bet ir architektūros bei istorijos paminklų. Sala apgyvendinta buvo tikrai seniai, tad senųjų gyventojų pėdsakų čia netrūksta. O patogiausia, kad nemažą jų dalį gali rasti tiesiog muziejuje.