Laisvalaikis/Pomėgiai

Baidarių nuoma Aukštaitijoje: kokį maršrutą pasirinkti?

Ruošiatės vasarą leistis į žygį baidarėmis? Tikriausiai jums kyla nemažai klausimų, Visų pirma, kokį maršrutą pasirinkti. Atlikus greitą paiešką internete pagal raktinius žodžius „baidariu nuoma Aukstaitijoje“ gaunama daugiau nei 20 tūkstančių skirtingų rezultatų mažiau nei per sekundę. Tad kurį maršrutą pasirinkti? Šio straipsnio tikslas – supažindinti jus su kelionių upėmis maršrutais netoli Ukmergės.

Vienos dienos maršrutai:

  • Maršrutas Šventosios upe nuo Kavarsko iki Ukmergės. 29 kilometrus besitęsiančioje trasoje galite grožėtis viena įspūdingiausių Lietuvos upių. Šiame ruože upė yra pakankamai rami, taigi ja be baimės gali plaukti ir nepatyrę baidarininkai ar žygeiviai su vaikais. Jei pageidaujate, maršrutas gali būti ir trumpinamas – iki 25, 19, 15 ar tik 10 kilometrų.
  • Maršrutas nuo Ukmergės miesto iki Veprių kaimo. Jo ilgis – 17 kilometrų. Jei pasirinksite plaukti iki Upninkų tilto, trasa pailgės 7 kilometrais. Upė teka ramiai ir palengva, taigi sunkumų keliautojams nesukels.
  • Plaukimas Siesartimi. 12 kilometrų ilgio maršrutą gali rinktis tik 6-8 keliautojų grupės. Siesartis yra ypč srauni ir staigmenų kupina upė – čia gali pasitaikyti išvirtusių medžių ir kitų gamtinių kliūčių, o stripri srovė ir netikėti vingiai gali netgi apversti baidarę. Keliauti rekomenduojama tik didesnėms grupėms, kadangi norima užtikrinti maksimalų saugumą. Maršruto pradžia ir pabaiga gali būti pasirenkama pagal asmeninius pageidavimus. Plaukti su vaikais tikrai nerekomenduojama.

Baidariu nuoma Aukstaitijoje

Dviejų dienų maršrutai:

  • Ektremalus plaukimas Siesartimi. Šis dviejų dienų maršrutas prasideda ties Želvos-Balninkų keliu ir tęsiasi iki pat Ukmergės. Kelionės metu įveikiama beveik 40 kilometrų. Nemaža dalis jo vinguriuos miškais, kuriuose pasijusite atitrūkę nuo civilizacijos. Teks įveikti įvairias kliūtis – persinešti baidares ar net bandyti pjauti nuvirtusius medžius. Ramesnis plaukimas laukia nuo Valų kelio, per elektrinės užtvanką. Tolimesnis maršruto atkarpa driekiasi Šventąja, joje galima grožėtis pušynais ir atodangomis. Paskutiniai 5 kilometrai įveikiami visiškai atsipalaidavus, galutinis taškas Ukmergėje yra šalia aikštelės, kur palikti keliautojų automobiliai.
  • Maršrutas nuo Anykščių iki Ukmergės. Šventosios upe plaukiama pro Puntuko akmenį, o nakvynei galima rinktis trasos viduryje esančią kaimo turizmo sodybą. Čia galėsite ne tik patogiai praleisti naktį, bet ir pažaisti tinklinį ar vakare atsipalaiduoti pavėsinėje.

Taigi, jei gyvenate Ukmergėje ar vasarą ketina vykti į šį kraštą – pasinaudokite vienu iš pateiktų kelionių baidarėmis maršrutų. Išvyka upėmis taps puikia pramoga ir padės bent trumpam pabėgti nuo rutinos.