Pirkiniai/Paslaugos

Kvepalų gamyba iš vaisių ir augalų

A woman sprays perfume from a bottle of Victoria Beckham's 'Signature' fragrance at Harvey Nichols in ManchesterVaisiuose yra daug vandens, todėl jų kvapiosios medžiagos per daug išsi­sklaidžiusios ir negali būti naudojamos parfumerijoje. Tik citrusai, kurių žievėje sukauptos kvapiosios medžiagos, ir tie vaisiai, kuriuos galima džio­vinti, yra naudojami parfumerijos pramonėje. Specialistai parfumeriai pa­vadino hesperidais citrinų, mandarinų, apelsinų ir kitokių vaisių aromati­nes medžiagas, kurios yra visų rūšių odekolono ir tualetinio vandens su­dedamoji dalis.

Citrina

Eterinis aliejus gaunamas išspaudus vaisiaus Otrus limon žievę; citrinme­dis auginamas Italijoje, Floridoje, Pietų Amerikoje ir Dramblio Kaulo Kran­te. Šis kvapusis eterinis aliejus naudojamas kaip pagrindinė medžiaga ir suteikia kvepalams šviežumo atspalvį. Citrina kaip mums yra žinoma išsiskiria savo rūgštumu, todėl parfumerijos pramonėje naudojama tam, kad užtikrintų stipresnio aromato įsiskverbimą ir išliekamumą, citrinos rūgštis sustiprina jau esamus išgautas kvapų gamas.

Apelsinas

Norint gauti kvapųjį eterinį aliejų, kuris nuostabiai įsipina į odekolono ar tualetinio vandens kvapą, naudojamos karčiojo apelsino (Otrus auran-tium amarą) ir saldžiojo apelsino (Otrus aurantium dulcis) žievės. Apelsinas kvepalams ir jų aliejams suteikia lengvo saldumo ir tuo jis yra ypatingas ir traukiantis parfumerius. Apelsiną dažnai mėgsta įdėti versace mados namų idėjos kvepalų architektai.

Mandarinas

Otrus reticulata kilęs iš Kinijos, kur jo vaisius pateikdavo mandarinams. Iš jo žievės išspaudžiamas kvapusis aliejus. Mandarinas kaip ir jo brolis apelsinas suteikia kvepalams saldumo pojūti, todėl nereikia apsiriboti tik vien mandarinu arba tik apelsinu, jie kartu labai gerai dera.

Greipfrutas

Greipfruto kvapusis aliejus gaunamas iš Otrus paradisi, kuris auginamas Izraelyje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parfumerijos pramonėje nau­dojamas neseniai, daugiausia kaip modifikatorius hesperidų deriniuose. Greifrutas skirtingai nei apelsinų šeimos nariai yra kur kas aštresnis ir subtilesnis, todėl jo dėti kuriant kvepalus reiktu šiektiek mažiau, nes greifruto aromatas gali permušti kitų vaisių ar augalų standartinius kvapus.

Reikia dar paminėti bergamotę Otrus bergamia, kurios vaisiai panašūs į didelius nevalgomus apelsinus. Jos labai lakus kvapusis aliejus kvepalams suteikia stiprumo ir aštrumo. Dar vertėtų paminėti cedratą, gaunamą iš citrono medžio (Otrus medica), plačiai naudotą XVIII ir XIX amžiuje, o dabar parfumerių visiškai pamirštą. Prisiminkime ir smulkiąją, arba žalią­ją, citriną, medžio Otrus aurantifolia vaisių, kurio kvapusis aliejus varto­jamas tualetinio vandens vyrams, odekolonų sportininkams kompozicijo­se, taip pat yra kokakolos sudedamoji dalis!

Anyžius ir badijonas

Anyžius (Pimpinella anisum) – žolė, auga Europoje. Kvapusis aliejus gau­namas distiliacijos būdu iš mažų sudžiovintų anyžiaus vaisių. Anyžius ypatingai stiprus augalas naudojamas parumerijos pramonėje.