Kiekvienam, ruošiantis į bet kokią kelionę, iškyla klausimas, ką įsidėti į lagaminą ar kuprinę? Ko gali prireikti, ko neprireiks, kas trukdys ir tik papildomą svorį sudarys, o kas bus būtina ir nepakeičiama? Padėsime jums tą išsiaiškinti.
Iš tiesų, nepakeičiamų daiktų praktiškai nėra. Na, išskyrus visokius vaistus ir specialias priemones. Tačiau šiais laikais, keliaujant į civilizuotas šalis, galima parduotuvėse rasti beveik bet ko ir kažin ar kokiam prekybos centre Maljorkoje ar Romoje nerasite to, ko nerastumėte Lietuvoje. Tad daiktų prisikrauti į kuprinę nėra būtina. Svarbu turėti pinigų – ar grynų eurų ar kortelėje ir kelionėje jums, ko gero, nieko nepritrūks. Na, nebent užsimanysite lašinių ar juodos duonos.
Daiktų pakeičiamumas daro keliones itin patogias, nereikia per daug sukti galvos, ką įsidėti į kuprinę, kad tilptume ir avialinijų nustatytas svorio ir matmenų normas ir mums visko užtektų. Jei ką pamiršite – nesunkiai nusipirksite toje šalyje, į kurią keliaujate.
Vis dėl to, kai kurie daiktai gali būti brangūs, kad juos pirktume užsienyje. Pavyzdžiui, jei keliaujate vasarą į Maljorką ir pritrūksite šortų ar marškinėlių, nebus sunku juos įsigyti bet kurioje parduotuvėje. Tačiau, jei žiemos metu keliaujate į Norvegiją, tikriausiai nenorėsite ten pirkti pūkinės striukės už pasakišką norvegišką kainą… Verta susižinoti, kokios kainos, lyginant su lietuviškomis, vyrauja šalyje į kurią keliausite. Jei Maljorka jūsų kainomis ir neišgąsdins, tačiau Norvegija gali pasiūlyti ir 5 kartus didesnes prekių kainas, nei mes mokame Lietuvoje.
Specialūs daiktai, kuriuos bus sunku rasti svečioje šalyje turi būti prioritetiniai kraunantys lagaminą. Ar tai būtų kontaktiniai lęšiai ir jiems būtini priedai, ar tai specialus kremas, būtinas jūsų gerai savijautai ar sveikatai, ar specialūs vaistai. Dėl vaistų pasidomėkite, ar oro uostose iš jūsų jų nepaims. Kartais gali tekti parodyti ir vaistų receptą ir sudėtį ir įrodyti, jog tie vaistai jums yra būtini.
Pirmajai kelionės dienai ir važinėjimams iš oro uosto į viešbutį galima įsidėti ir maisto. Tačiau vėlgi pamąstykime: koks maistas nesuges, koks neužklius oro uoste, kokio maisto norėsite ir koks suteiks jėgų. Svarbu tinkamai pasiruošti tam, kad kelionė būtų maloni, be rūpesčių ir iš jos grįžtumėte patenkintas ir pailsėjęs.