Verslas/Ekonomika

Dirbame užsienyje

Darbas AnglijojeDarbas užsienyje – dažno lietuvio pasirinkimas. Iš tiesų, didžiuliai emigraciją nusakantys skaičiai rodo, jog kasmet iš Lietuvos emigruoja tūkstančiai. Kodėl? Dėl sunkaus gyvenimo, dėl laimės ieškojimo, geresnio pragyvenimo ir daugiau galimybių siekimo. Na, negalime teisti, tai – kiekvieno pasirinkimas. Tačiau džiaugiamės, kai emigravę lietuviai sugrįžta į Lietuvą iš darbų Anglijoje, Norvegijoje ar Ispanijoje.

                  Iš tiesų, apie grįžimą į Lietuvą prakalba ne vienas emigrantas, kad ir kur jis begyventų – nuo Anglijos iki Graikijos. Dauguma jų labai ilgisi Lietuvos ir nori grįžti, tačiau yra pripratę prie gerų atlyginimų ir neįsivaizduoja, ką veiks Lietuvoje jau grįžę ir iš ko bei kaip gyvens. Nedidelė dalis emigravusių žmonių visgi grįžta. Tiesa, yra tokių, kurie jaučiasi laimingi svečioje šalyje ir nė negalvoja apie grįžimą namo. Tokių nėra daug, tačiau.. galbūt jie neturi pas ką Lietuvoje grįžti ir jaučiasi laimingi užsienyje sukūrę šeimas ir turėdami gerai apmokamą darbą bei patogų gyvenimą.

                  Nors darbas Anglijoje ar Norvegijoje yra tikrai labai gerai apmokamas, tačiau pradedantieji, vos atvažiavę į svečią šalį, dažniausiai imasi pačių juodžiausių ir sunkiausių darbų. Ar ta būtų įvairios formos, ar ūkiai, ar tualetų valymas, ar kambarių tvarkymas ir prižiūrėjimas. Dažnas lietuvis sakosi užsienyje karjerą pradėjęs nuo pačio žemiausio laiptelio. Na kai kurie ant to pačio laiptelio ir pasilieka ilgus metus. Tačiau kiti sugeba ir karjerą padaryti ir vadovauti visai firmai ar bent fabrikui ar ūkiui. Džiaugiamės tokiais mūsų tautiečiais ir linkime jiems didelės sėkmės.

                  Gerai apmokamas darbas lietuviams leidžia mėgautis gyvenimu. Iš tiesų, paklausius, ką kalba emigrantai, susidaro toks įspūdis jog svečioje šalyje jie jaučiasi laisviau, nes gali savęs nevaržyti finansiniais klausimais. Tai yra, jie net negalvoja prieš pirkdami kokį brangesnį daiktą ar prabangią kelionę – tai jiems nesukels kažkokių finansinių sunkumų. Tačiau gyvendami Lietuvoje tie patys žmonės skaičiuodavo centus ir jautėsi suvaržyti. Prie gero priprantama ir sunku vėl sugrįžti ten, kur nėra taip lengva užsidirbti duonai.

                  Džiugu, kai yra lietuvių, kurie užuot emigravę ar dirbę Lietuvoje už minimalų atlyginimą imasi savo verslo ir kelia Lietuvos ekonomiką. Džiaugiamės tokiais žmonėmis ir iš tiesų norėtume, kad jų būtų daugiau, juk mūsų jau nė 3 milijonų neliko…