Laisvalaikis/Pomėgiai

Renginiai Klaipėdoje: ką gali pasiūlyti uostamiestis

Klaipėda yra vienas seniausių miestų Lietuvoje, įkurtas net šimtmečiu seniau nei sostinė. Tai vienintelis šalies uostamiestis ir trečiasis miestas pagal gyventojų skaičių, pasižymintis isskirtinės architektūros senamiesčiu, turistų gausa bei spalvingu kultūriniu gyvenimu. Renginiai Klaipedoje itin įvairiapusiai, čia rasite visko, nesvarbu, ar norite pailsėti ir ramiai praleisti popietę, ar šėlti iki pirmųjų saulės spindulių.

Barai ir klubai. Miestiečiams ar miesto svečiams, norintiems pasilinksminti, rekomenduotina keliauti tiesiai į senamiestį, kuris pradžiugins įvairiausių barų bei klubų gausa. Nors pasirinkimas nebėra toks didelis, kaip tarpukario metais, kai turistai galėjo rinktis net iš 185 skirtingų užeigų – ir dabar ne problema rasti kažką sau tinkamo. Priklausomai nuo to, ką mėgstate ir ko ieškote, galite rinktis naktinius klubas, kuriuose šoksite iki paryčių, barus, kuriuose rasite didžiulį alaus asortimentą ir gyvą muziką ar ramias vynines, kurių romantiška atmosfera bei žvakių šviesa puikiai tiks pirmajam pasimatymui.

Renginiai KlaipedojeKoncertai, spektakliai ir festivaliai. Visuomet pravartu pasidomėti, kokie renginiai numatomi Klaipėdos arenoje ir koncertų salėse. Miestą dažnai aplanko muzikinės Lietuvos ir užsienio žvaigždės, surengdamos savo pasirodymus, kurių praleisti tikrai nevalia. Teatro scenose rengiami tiek dramos, tiek muzikiniai spektakliai. Kiekvieną sezoną pristatomos premjeros bei, žinoma, nepamirštami ir klasika virtę kūriniai. Klaipėda žymi ir savo kasmet rengiamu džiazo muzikos festivaliu, kuris sulaukia dalyvių iš viso pasaulio. Filmų mylėtojai taip pat nelieka pamiršti – net keletos kino festivalių programos yra rodomos ir Klaipėdos kino teatruose.

Išskirtinis Klaipėdoje vykstantis renginys yra jūros šventė. Ši kasmetinė tradicija, vykstanti liepos mėnesio paskutinį savaitgalį, pritraukia tūkstančius turistų iš kaimyninių šalių, o visą miestą paverčia viena didžiule švente – vyksta daugybė kultūrinių, sportinių bei pramoginių renginių, skirtų ir vaikams, ir jaunimui, ir senjorams. Miestas skamba nuo dainų, skirtingus pasirodymus galima aptikti ant kiekvieno kampo, ypač senamiestyje, rengiami spektakliai, o šventę vainikuoja pagrindinėje miesto aikštėje rengiamas grandiozinis koncertas, lydimas spalvingų fejerverkų. Ne veltui pačių klaipėdiečių jūros šventė yra vadinama Kalėdomis vasarą. Jūros šventės metu didžioji dalis renginių yra orientuoti į jūrinę tematiką renginių pobūdžiu ir jų vieta.

Jei planuojate kelionę į Klaipėdą – būkite tikri, renginių ten tikrai netrūksta. Pasinaudoję šiais patarimais galėsite ir susipažinti su miestu, ir smagiai praleisti laiką.