Būstas/Interjeras,  Kita

Keraminės čerpės – kokybės garantas?

keramines cerpesPastaruoju metu, buvo galima pastebėti nemažai naujų namų statybos projektų, kuriuose reikalaujama preciziško tikslumo, renkantis statybos medžiagas. Be jokios abejonės, namas turi atrodyti gražus. Tačiau, ar Lietuvoje neatsiras „amerikietiškų“ namų mada, kuomet namai atrodo tikrai gražiai, tačiau gali būti labai nepatvarūs? Panašu, kad Lietuvos architektai ir statybos specialistai taip nemano, kadangi vis daugiau architektų siūlo naudoti ne tik tvirtas, o ne pigias statybos medžiagas, tačiau ir patikimą stogo dangą – keramines čerpes. Šiame straipsnyje pateiksime keletą argumentų, kodėl keraminės čerpės gali būti laikomos kokybės garantu.

Visų pirma, tai yra ekologiška. Kadangi šios rūšies čerpės yra gaminamos iš kalkakmenio, vandens ir specialaus molio, jose nėra jokių priemaišų, kurios galėtų kenkti aplinkai arba žmogui. Dar vienas svarbus privalumas – atsparumas gamtos stichijoms ir garsui. Neseniai buvo atliktas tyrimas, kurio metu pastebėta, kad žmonės, kurie gyvena namuose su keraminių čerpių stogu, kur kas rečiau ir silpniau girdi griaustinį. Žinant, kad daugelį žmonių šis gamtos stichijos siautulys nervina, tai tikrai geras pasirinkimas jautriems aplinkai.

Rinkdamiesi stogo dangą, žmonės galvoja ne tik apie estetiškumą ir grožį, ko keraminėms čerpėms tikrai netrūksta. Peržiūrėję statybos darbų galerijas internete, jūs greitai pamatysite, kad patys prabangiausi sostinės priemiesčių namai puikiai atrodo su keraminėmis čerpėmis. Tačiau, norėtume atkreipti dėmesį ne į tai – ar esate girdėję skundų iš savo pažįstamų apie tai, kad keraminės čerpės greitai praranda savo pirminį įvaizdį ar suskyla? Vargu. Taip yra todėl, kad tai ilgaamžiškiausia stogo danga, šiuo metu esanti pasiūloje. Įsitikinti tuo yra gana paprasta – pasidomėkite tuo, kokias garantijas siūlo keraminių čerpių gamintojai ir greitai pamatysite, kad garantijos terminas svyruoja nuo 40 iki 60 metų. Tai iš tiesų labai daug, jeigu lygintume su kitokia stogo danga.

Tokios čerpės taip pat nedegančios, yra visiškai atsparios net ir rūgščiam lietui, izoliuoja nuo išorinio garso. Be abejo, tai yra modernumo ir grožio simbolis. Galite pasirinkti praktiškai bet kurią spalvą, kokią tik įsivaizduojate. Keraminės čerpės sugrįžo į madą, nes žmonės pastebėjo ne tik grožį, bet ir praktinę naudą.