Būstas/Interjeras

Praktiški patarimai besirenkantiems vaikišką lovą augančiam mažyliui

Lova yra kambario centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Ir nesvarbu ar tai tėvų miegamasis, ar vaiko kambarys. Todėl vaikiškos lovos taip pat svarbios ir rinktis reikia apgalvojus. Pagrindinė lovos taisyklė – kambarys gali keistis, tačiau lova turi jame visada tikti ir išlikti.

Venkite „žaislinių“ baldų

Lenktyninių automobilių lovos ir kitos panašios vaikiškos lovos gali būti mielos ir norimos jūsų vaiko, tačiau jos nėra praktiškos. Pirmiausia, šios lovos paprastai yra daug mažesnės nei standartinės viengulės ar dvigulės lovos. Net jei jūsų vaikas norės joje miegoti, yra didelė tikimybė, kad jis tiesiog ją išaugs ir greitai ji bus per maža vaikui.

Antra, jūsų vaikas gali emociškai išaugti lovą, net jei jis fiziškai į ją dar tilps. Galite pasirinkti lenktyninio automobilio lovą, nes manote, kad ji miela. Tačiau jei jūsų vaikas nuspręs, kad nebenori ilgiau miegoti lenktyniniame automobilyje, jums gali tekti viską pakeisti. Bandydami priversti vaiką miegoti ten, kur jis nenori, jis sunkiau išsimiegos, bus suirzęs ir jautrus.

Rinkitės klasikinius variantus

Idealus variantas yra parinkti kažką neutralaus ir klasikinio, tinkančio bet kokiam dekoro stiliui. Net jei žvalgotės į pigias vaikiškas lovas, galbūt galėsite rasti komplektą, kuris būtų gerai pagamintas ir atlaikytų vaiko pirštų bei laiko išbandymą.

Pasirinkę metalinę arba neutralių spalvų bei stiliaus medžio miegamojo baldų komplektą vaiko kambariui, galėsite pakeisti likusį dekorą kada tik panorėsite (ar to  užsinorėjus jūsų vaikui). Paauglystės metais, kai ieškoma savo tapatybės, kambarys gali būti dažnai keičiamas, tuomet neutralūs baldai gali pasirodyti nepaprastai naudingi ir lengvai derinami prie besikeičiančio vaiko ir jo kambario stiliaus.

Leiskite vaikui pasireikšti renkantis

Pirkdami lovą ir kitus vaiko kambario baldus pinigus mokate jūs, todėl galutinį žodį tariate jūs. Tačiau taip pat galite atsižvelgti į savo vaikų mintis bei pageidavimus, kai norite jiems ką nors išrinkti. Jei išrinksite jiems patinkančią lovą, jie greičiausiai norės joje miegoti bėgant metams, net jei pakeis kitas kambario baldų dalis.

Suteikus jiems sprendimo teisę, vaikai pajus  atsakomybės esmę ir tai suteiks jiems pasididžiavimo visu savo kambariu. Tai taip pat gali parodyti jiems, kad klausote jų nuomonės. Norėdami padėti jiems ir tuo pačiu sau, galite susiaurinti pasirinkimą iki kelių jums priimtinų variantų variantų ir pasiūlyti vaikui rinktis iš jų.

Rasti lovą, kuri augs kartu su jūsų vaiku, gali būti sudėtinga, bet galite tai padaryti, jei aiškiai įsivaizduojate, ką norėtumėte pamatyti. Yra tiek daug galimybių, iš kurių tėvai gali pasirinkti. Galite lengvai suteikti savo vaikui kambarį, kuris jam patiks, ir taip pat užtikrinti, kad jis galės pakeisti savo dekorą tiek, kiek nori, nekeičiant vaikiškos lovos.