Auto/Moto

Kas yra dujinė įranga ir kaip ji klasifikuojama?

duju irangaDujinė įranga jūsų automobilyje – tai ne nauja, bet patikima ir tikrai saugi alternatyva įprastam kurui. Jeigu jus taip pat kaip ir daugelį vairuotojų vargina didelės benzino bei dyzelino kainos, tuomet nustebsite, kad dujų įranga gali nurėžti net trečdalį šių išlaidų. Kaip tai vyksta ir kodėl yra net keturios skirtingos dujinės įrangos rūšys?

Pavyzdžiui, jeigu jūsų automobilis yra varomas dyzelinu, tai po atliktos dujinės įrangos paslaugos jūsų automobilis bus varomas dyzelio ir dujų mišiniu, kuris suteiks nemažai privalumų: kuras baigsis kur kas vėliau, nei įprastai. Jeigu mėgstate paspausti greičio pedalą, tai turbūt žinote, kad dėl to ir kuras baigiasi greičiau. Ką gi, toks dujų ir įprasto kuro mišinys suteiks jums galimybę greičiau pasiekti reikiamą greitį, todėl sutaupysite pinigų net jeigu ir spausite greičio pedalą iki reikiamo greičio. Visgi, per greitai važiuoti ir viršyti nustatytą greičio limitą nepatariame – kelyje elkitės protingai, net jei labai džiaugsitės dėl lėtai senkančio kuro!

Dujinės įrangos paslaugos yra atliekamos visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Su specialistais turėtumėte pasitarti, kokią dujų įrangą instaliuoti. Yra keturios pagrindinės rūšys:

Pirmos kartos dujų įranga, kuri kainuoja tik apie 290-350 eurų. Karbiuratoriniams automobiliams tokia įranga yra kaip tik. Tai gana paprastas variantas, tačiau nenuviliantis.

Antros kartos dujų įranga jau turi kelis puikius priedus – perjungėjus, taip pat apsauginius vožtuvus. Jeigu automobilis turi įpurškimo sistemą, tai tokia įranga – kaip tik.

Panašiai yra ir su trečios kartos dujų įranga, ji mažai kuo skiriasi nuo antrosios. Tačiau, tai yra ekologiškesnis variantas ir truputį modernesnis – dujų padavimas yra atliekamas kompiuteriu.

Ketvirtos kartos įranga skirta naujiems automobiliams, kurie turi „Sekventin“ tipo įpurškimą. Daug cilindrų, autentiškas kompiuteris, tačiau įranga valdoma ir per automobilio kompiuterį. Vyksta tiesioginis įpurškimas. Tai daugiausiai galimybių suteikianti dujų sistema.

Visgi, šios sistemos tinka ne visiems automobiliams. Seniems automobiliams įprastai rekomenduojamos pirmų dviejų kartų sistemos, naujesniems – paskutinių dviejų. Daugiau sužinosite, pasikonsultavę su dujinės įrangos paslaugų specialistais.