Kita,  Verslas/Ekonomika

Ką reikia žinoti apie individualios veiklos registravimą?

Dauguma žmonių vis galvoja apie nuosavą verslą, tačiau dažniausiai pritrūksta ryžto ir drąsos. Tačiau ar pagalvojote, jog individuali veikla taip pat gali atnešti pajamų? Žinoma, norint, kad viskas būtų oficialu, individualią veiklą reikia įregistruoti, tad jūsų dėmesiui – keletas patarimų apie individualios veiklos registravimą.

Vienas pagrindinių dalykų, kurį svarbu paminėti kalbant apie individualios veiklos registravimą, yra tas, jog, individualios veiklos pažymėjimas yra suteikiamas per 10 dienų, tad tai puikus pasirinkimas neturintiems laiko laukti ir norintiems pradėti dirbti kuo greičiau. Džiugina ir tai, kad individualios veiklos pažymėjimas yra išduodamas neribotam laikotarpiui.

Individuali įmonėLabai svarbu ir tai, jog pasibaigus mokestiniam laikotarpiui apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai reikia pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, o taip pat sumokėti gyventojų pajamų mokestį.

Norintiems gauti individualios veiklos pažymą, reikia pateikti užpildytą nustatytą prašymo formą (ji turi būti pateikiama Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių administratoriui). Visus reikiamus duomenis bei dokumentus galima pateikti asmeniškai, o taip pat ir paštu ar elektroniniu paštu.

Beje, individualios veiklos registravimas šioje situacijoje – tikrai ne vienintelė išeitis. Yra ir dar vienas variantas   verslo liudijimai. Tačiau norint gauti verslo liudijimą, pirmiausia reikštų atidžiai patikrinti ar verslo liudijimai yra išduodami tai veiklai, kurią jūs ketinate vykdyti. Svarbu ir tai, jog verslo liudijimo mokestis gali priklausyti nuo veiklos, kuria ketinate užsiimti. Verslo liudijimas yra išduodamas dar greičiau nei individualios veiklos pažymėjimas – per 4 dienas.

Kaip žinia, individualios veiklos registravimas ar verslo liudijimai  nėra vieninteliai būdai, norint gauti pajamų. Galima steigti ir įmonę, tačiau įmonių registravimas – tai procesas, reikalaujantis specialių žinių. Kaip matyti, jei norite gauti pajamų –turite daug būdų kaip tai padaryti, tad belieka priimti tinkamiausią sprendimą.