Verslas/Ekonomika

Įmonės registravimas: ką reikia žinoti?

Jei nusprendėte registruoti įmonę, nepraleiskite progos pasinaudoti šiais patarimais.

Įmonės registravimas – tam tikras procesas, kuris gali pareikalauti žinių. Vis dėlto, jei perskaitysite šiuos patarimus, įmonės registravimas taps kur kas lengvesniu ir paprastesniu procesu.

Verslo pradžiaRegistruodami įmonę, ypač daug dėmesio turėtumėte skirti jos pavadinimui. Yra keletas dalykų, kuriuos būtina žinoti apie įmonės pavadinimą. Visų pirmiausia, atkreipkite dėmesį į tai, jog įmonės pavadinimas turi būti sudaromas laikantis lietuvių kalbos taisyklių. Beje, galima įregistruoti įmonės pavadinimą ir užsienio kalba. Kone svarbiausia taisyklė, susijusi su pavadinimo registracija yra ta, jog registruojamas įmonės pavadinimas negali sutapti su kitos įmonės pavadinimu ar prekės ženklu. Vis dėlto, rinkdami pavadinimą savo įmonei turite išlikti budrūs ir originalūs: jei jūsų įmonės pavadinimas nuo kitos įmonės pavadinimo skirsis tik viena raide, tos įmonės savininkas gali pareikšti nepasitenkinimą bei pretenzijas jūsų sugalvoto pavadinimo atžvilgiu. Taigi, originalumas – pats svarbiausias bruožas, galvojant įmonės pavadinimą. Tik originalumo dėka sugalvosite geriausią pavadinimą. Patarimas: sugalvoję pavadinimą įmonei, kurią ruošiatės įregistruoti, patikrinkite ar nėra jau įregistruotų kitų įmonių, turinčių tokį pat pavadinimą. Tai leis jums tinkamai įvertinti situaciją ir apsaugos nuo papildomų rūpesčių. Taip pat atidžiai patikrinkite ar jūsų sugalvotas pavadinimas atitinka lietuvių kalbos taisykles. Jei sugalvotas pavadinimas neatitiks lietuvių kalbos taisyklių, pavadinimas gali būti net neregistruojamas.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog  įmonės registravimas neįmanomas be reikalingų dokumentų. Taigi – tinkamas pavadinimas dar tik pusė darbo. Iš anksto pasidomėkite, kokie dokumentai yra reikalingi norint įregistruoti įmonę. Pasirūpinkite, kad visi dokumentai būtų tvarkingi, aiškūs – jei iškils kokių nors neaiškumų dėl dokumentų skaidrumo, įmonė (kaip ir netinkamo pavadinimo atveju) gali būti neregistruojama.