UAB veikla neįmanoma tuo atveju, jei uždaroji akcinė bendrovė nebus įregistruota. Tačiau ar tikrai sudėtinga tai padaryti? Visa tai aptarsime šiame straipsnelyje?
Ar UAB įmonės registravimas taps sunkiu išbandymu? Jei perskaitysite šį straipsnį iki pabaigos, žinosite ko tikėtis, norint įregistruoti UAB įmonę.
Vienas svarbiausių dalykų, kurį turite žinoti, yra tas, jog pas notarą jau turite eiti tada, kuomet jau būsite pasirašę įstatus ir UAB steigimo sutartį. Žinoma, privalu nepamiršti ir steigiamojo susirinkimo, kuriame turi dalyvauti visi UAB įmonės steigėjai. Pagrindiniai dalykai, kurie turėtų būti aptarti šio susirinkimo metu yra: įstatų patvirtinimas, įstatinio kapitalo suma, kuri negali būti mažesnė nei 10 000 litų bei direktoriaus skyrimas. Visi įmonės nutarimai, sprendimai turi būti pasirašomi ir protokoluojami, o taip pat reikia užpildyti ir šias formas: JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP. Susitikimo su notaru metu, bus išduodama pažyma, kurią turėdami galėsite nueiti į banką ir atidaryti sąskaitą įmonės vardu.
Svarbu žinoti ir tai, jog notaras privalės patvirtinti, kad jūsų nuomojamų patalpų savininkas sutinka, jog patalpos būtų naudojamos. Kad būtų galima padaryti, reikia patalpų savininko raštiško sutikimo arba tiesiog patalpų savininkas gali ateiti kartu. Sužinojus, kokie dokumentai turi būti pateikiami notarui, svarbu atmini ir tai, jog geriausia būtų, kad visų dokumentų į susitikimą būtų atsinešama po kelias kopijas. Po susitikimo su notaru, turėsite eiti į Registrų centrą. Ten turėsite pateikti šiuos dokumentus: steigimo sutartį, įstatus bei JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP formas. Pateikus visus šiuos dokumentus reikės palaukti dar 7 dienas. Praėjus savaitei, įmonė bus oficialiai įregistruota.
Taigi, sudėtingas ar ne šis kelias – belieka nuspręsti jums patiems, tačiau jei tikrai norite turėti įmonę, jokie formalumai jūsų neišgąsdins.