Kita

Garinės pirties įrengimas: atgaiva kūnui ir sielai

Garinės pirtys jau nuo senų senovės yra pamėgtos milijonų žmonių visame pasaulyje. Pradžioje jomis mėgavosi graikai, vėliau romėnai, ir jomis vis dar mėgaujasi šiuolaikiniai žmonės. Garinė pirtis, tai puiki galimybė atsipalaiduoti, palepinti savo kūną ir mintis. Dabar vis dažniau garinės pirties įrengimas yra mėgstamas savo nuosavoje erdvėje, kad jos teikiamais malonumais būtų galima mėgautis tuomet, kai tik to užsigeidžiama.

Šiandieninėje garinėje pirtyje garai gaminami specialiuose garo generatoriuose, kurie vėliau garus skleidžia į pirties patalpą. Yra trys garinių pirčių tipai. Pirmasis yra tradicinis, kuomet šildomi akmenys ir oras, o ant akmenų užpilant vandens yra gaunami garai. Rytietiškai – pirtis šildoma garu verdant vandenį, o japoniškos pirties atveju, šildomasi pasinėrus karštame vandenyje. Lietuvoje populiariausias yra tradicinis variantas. Tai pats panašiausias tipas į artimas mūsų kultūrai rusiško tipo pirtis.

Garinės pirties įrengimasGarinė pirtis yra ne tik atgaiva mūsų kūnui, bet ir smagi pramoga. Dauguma žmonių, kurie pirtis turi savo namuose, eina į jas ne vieni, o su draugais ar šeima. Tai būna puiki susitikimo vieta ir laisvalaikio praleidimo būdas. Temperatūra garinėje pirtyje nėra tokia aukšta lyginant su sauna. Apytiksliai laikosi 40-50 laipsnių temperatūra. Drėgmė, tuo tarpu, siekia maksimumą.

Dar vienas garinės pirties išskirtinumas yra apdaila ir dizainas. Įprastai naudojamas prabangus marmuras su keramikinėmis mozaikomis. Spalvinga, akį traukianti pirtis bus nuostabi jūsų kūno ir sielos oazė.

Jei galvojate įsirengti garinę pirtį nuosavame name, būtinai reikia pagalvoti apie jos vietą. Žinoma, ji neturėtų būti maža, taip pat reikalinga vieta garo generatoriui, kuris turi būti šalia pirties esančioje patalpoje. Pačioje pirtyje garo generatoriaus įrenginėti nėra patartina. Dažniausiai žmonės tokio tipo pirtis įsirenginėja rūsiuose ar kampinėse namo patalpose.

Įrengti gerą garinę pirtį gali tik patyrę specialistai, todėl viskas, ko jums reikia, yra vieta, kur pirtis būtų įrengta, ir specialistas, kuris ją jums padarytų tokią, apie kokią visada svajojate. Galite neabejoti, kad mėgautis garinės pirties malonumais nepabos labai ilgą laiką.