Kita

Meino meškėnai ar britų trumpaplaukis, o gal abu?

Norint įsigyti naminį gyvūnėlį, kartais tenka ilgai pasukti galvą. Visų pirma, reikia apsispręsti ar norima veislinio gyvūno su dokumentais, kuriuos po to galima veisti, ar tiesiog naminio gyvūnėlio pasiimto iš prieglaudos arba pagal skelbimą rasto internete. Daugybė žmonių augina naminius gyvūnėlius, o ypatingai kates. Katės reikalauja bene tiek pat priežiūros kaip ir šunys, tačiau skirtingai nuo jų, kačių niekas nevedžioja (tiesa, išimčių yra). Norėčiau pakalbėti apie dvi kačių veisles, kurios populiarėja itin smarkiai ir yra pageidaujamos namuose, dėl savo egzotiškos išvaizdos ir ypatingų charakterio savybių.

Meino meskenaiMeino meskenai turi ypač meilų ir ramų charakterį, jos nėra plėšrios, nors savo gigantiška išvaizda gali pasirodyti kitaip. Šios didelės, tačiau švelnios katės, gali sverti nuo 4 iki 10 kilogramų. Jų kūno sudėjimas labai tvirtas, didelės ausys, kvadrato formos galva ir bene svarbiausias akcentas – didelės apvalios akys ir ilga uodega. Šios veislės katės yra ilgaplaukės, turi be galo tankų kailį. Kailiuko raštas primena meškėno, manoma, kad būtent dėl šios savybės kilo ir veislės pavadinimas. Meino meškėnų kailio spalvos gali būti: juodos, melsvos, rusvos, rudos, pilkos, baltos ir kreminės. Dažnai pasitaiko ir rainų šios veislės kačiukų.

Britu trumpaplaukisBritu trumpaplaukis tai taip pat rami ir draugiška kačių veislė. Jos yra vos šiek tiek mažesnės už meškėnus, bet priskiriamos prie didžiųjų naminių kačių veislių. Britų trumpaplaukės yra pakankamai stambios, plačia krūtine, trumpa ir raumeninga nugara. Šie kačiukai yra trumpomis kojomis, stora, trumpa, buka uodega. Galva apvali, stambi, plati, o žandai putlūs. Patinų galvos įprastai būna didesnės nei patelių. Akys didelės, apvalios, nosis plati ir maža. Kailiukas trumpas, dažnai būna vienspalvis – baltos, juodos, melsvos, rausvos, kreminių, šokolado ir alyvinių atspalvių. Gali pasitaikyti ir margų.

Abi šios veislės pasižymi tuo, kad katės yra ramaus charakterio, gana didelio sudėjimo ir didelių akių. Tiesa galite pasirinkti iš jų galvodami ar norite trumpaplaukės ar ilgaplaukės katės. Kad ir kurią pasirinktumėte, svarbiausia yra rūpestis, priežiūra ir skirtas laikas. Katės greit prisitaiko prie žmonių, o dar greičiau juos pamilsta.