Turizmas/Kelionės

Ar verta atostogauti Švedijoje

MalmėŠvedija – nesunkiai ir nebrangiai iš Lietuvos pasiekiama Skandinavijos šalis. Ji vilioja turistus ne tik gamta, bet ir įdomiais miestais – Stokholmu, įsikūrusiu ant salų, Geteborgu, esančiu šalia Kategato sąsiaurio ir Malme – imigrantų pamėgtą miestą, sujungtą tiltu virš Baltijos jūros su Kopenhaga. Šie miestai traukia turistus savo senovine ir modernia architektūra, gamtos kampeliais – parkais ir botanikos sodais, bei muziejais ir kitais lankytinais objektais. Šiandien iš Lietuvos galima lengvai tiesioginiais skrydžiais pasiekti Stokholmą, Malmę. Į kitus miestus patekti sunkiau, teks rinktis skrydį su persėdimu, arba kelionę automobiliu, arba skrydį ir traukinį ar autobusą, arba keltą ir kitas transporto priemones.

                  Stokholmas – Švedijos sostinė ir didžiausias miestas. Jis įsikūręs ant Stokholmo archipelago – daugybės didelių ir mažų salelių Baltijos jūroje. Stokholmas įdomus kaip didelis miestas, turintis įdomių statinių ir muziejų. Jį tikrai verta aplankyti, ypač radus pigius lėktuvo bilietus. Juk ir skrydis ilgai netrunka.

                  Jei Stokholmas netraukia, o gal jau jį aplankėte – yra kiti du didesni miestai – Geteborgas ir Malmė. Geteborgas yra maždaug Vilniaus dydžio miestas su maloniais žmonėmis, tačiau nekokiais orais. Mat čia nuo jūros dažnai atpučiamas drėgnas ir vėjuotas oras. Tačiau Geteborge verta aplankyti kelis muziejus – Volvo muziejų kad ir. Gana populiari mašina Lietuvoje, tad ir pamatyti muziejų turbūt būtų įdomu? Jis nemažas, apeiti reikia skirti apie 2 valandas. Tačiau tikrai vertas dėmesio. Kitas įdomus muziejus – Aeroziejus, kur galima pamatyti anksčiau buvusią slaptą požeminę bazę, dabar lėktuvų, naikintuvų ir sraigtasparnių muziejų. Geteborgas įdomus ir tiesiog pasivaikščiojimui – daug kur gana stačios kalvos, visur uolos – kiek kitaip nei Lietuvoje. Be to čia yra nemažai žalių plotų.

                  Malmė dažnai įvardijama kaip imigrantų miestas. Iš tiesų, čia atvažiavus, tas puikiai matyti. Įdomu Malmėje tai, jog tai naujoviškas, bet kartu ir senąją architektūrą išsaugojęs miestas. Čia pamatysite ir senų bažnyčių, akmeninių gatvelių, tačiau ir modernų transportą, bei šiuolaikinius pastatus. Pavyzdžiui, Malmė garsėja savo susuktu bokštu. Tai – baltos spalvos dangoraižis, kuris yra…susuktas! Išties įdomus pastatas ir visai neįprastas. Vien dėl jo yra verta pamatyti Malmę – trečią pagal dydį Švedijos miestą. Be to, kelionę galite suderinti ir su apsilankymu Kopenhagoje – šiuos miestus skiria mažiau kaip valandos trukmės kelionė.