Pirkiniai/Paslaugos

Ar lietuviams svarbus zloto kursas?

Lietuviams Lenkijos valiutas – zlotas yra svarbus, tuomet kai jie važiuoja apsipirkti į mūsų kaimyninę šalį, kur pigiau ir galima sutaupyti nemažai pinigų. Kada svarbus zloto kursas?

Zloto kursas – kaip jį sekti

Zloto valiutos kursą reikėtų pradėti sekti tuomet, kai jau tikrai žinote, kad važiuosite į Lenkiją apsipirkti. Lietuviai į šią šalį važiuoja ne tik pirkti maisto produktų, kurie beveik visi Lenkijoje yra pigesni, bet ir kitų prekių. Nemaža dalia lietuvių Lenkijoje perka buitinę techniką, taip pat ir statybines medžiagas. Kuo didesnė bus išleista suma, tuo daugiau sutaupysite tinkamu laiku išsikeitę valiutą. Todėl, ypatingai kai planuojate didelius pirkinius, labai yra naudinga sekti zloto kursą ir pinigus išsikeisti kaip tik tuomet, kai zloto kursas jums palankiausias. Todėl geriausia būtų susirasti internetinę svetainę, kurioje galėtume patogiai kasdien matyti zloto kurso svyravimą. Ypač patogu, kai svetainėje yra skaičiuoklė, kuri leistų greitai pažiūrėti, kiek jums kainuos atitinkamas kiekis zlotų. Taigi, nepraleiskite tinkamo kurso ir pinigus išsikeiskite laiku.

Kada išsikeisti Zloto kursaspinigus?

Jei norite pinigus išsikeisti geriausiu įmanomu metu, jums reikia nusistatyti du dalykus: kada bus paskutinė diena, kai dar galėsite išsikeisti pinigus (prieš važiavimą apsipirkti į Lenkiją) ir koks zloto kursas jus tenkina.

Žinodami šiuos du dalykus galėsite tinkamu laiku išsikeisti pinigus. Jei sulauksite dienos, kai kursas bus toks, kokio ir laukėte – keiskite pinigus. Galbūt vėliau jis dar nusileis ar pakils, bet jei turite tenkinantį kursą, geriau tiesiog išsikeiskite pinigus ir nebetikrinkite valiutos kursų.

Kita vertus, jei nesulauksite norimo zloto kurso, pinigus vis tiek reikės išsikeisti tokiu kursus, koks jis bus. Galima patarti laukti paskutinės dienos, tačiau jei matote, kad kursas darosi vis nepalankesnis, tuomet galite išsikeisti pinigus ir anksčiau. Iš tiesų, kada palankiausias metas ir kada valiutos kursas kris arba kils pasakyti sunku, ypač jei nesidomite ekonomika. Todėl reikės pasikliauti savo intuicija arba laukti jus tenkinančio valiutos kurso.

Nepaisant to, koks bus valiutos kursas, bene kiekvienu atveju sutaupysite apsipirkdami mūsų kaimyninėje šalyje. Valiutos kursas bus svarbiausias tuomet, kai perkate už dideles sumas, nes tuomet daugiausia galite ir sutaupyti. Taigi, pasirūpinkite, kad jūsų apsipirkimas kuo labiau apsimokėtų ir kuo daugiau sutaupytumėte.