Auto/Moto

5 patarimai perkantiems naują automobilį

Be automobilio daugelis žmonių šiandien neįsivaizduoja savo kasdienio gyvenimo, todėl labai svarbu, kad jis patikimai tarnautų su kuo mažesnėmis išlaidomis. Paskola automobiliui, kuro sąnaudos, nuvertėjimas – tai turbūt svarbiausi dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis naują transporto priemonę.

Nusistatykite biudžetą. Planuojant pirkti automobilį svarbiausias faktorius, kuriuo vadovausitės, greičiausiai bus tas, kiek pinigų jam galite skirti. Net jeigu svajojate apie naujausią modelį, negalėsite juo parvažiuoti į namus, jeigu jūsų kišenė to neleis. Ekspertai nurodo, jog visos su transporto priemonėmis susijusios išlaidos vienam namų ūkiui neturėtų sudaryti daugiau nei 25 proc. bendrų mėnesinių pajamų. Šias išlaidas apima ne tik paskola automobiliui, jeigu tokią ėmėte, bet ir kuras, draudimas, remontas ir t.t.

Naujas ar naudotas automobilis? Kai jau žinote kiek pinigų galite skirti automobiliui, turėtumėte nuspręsti, rinksitės naują ar naudotą transporto priemonę. Viskas priklauso tik nuo jūsų biudžeto ir poreikių – pavyzdžiui, jeigu nemėgstate daug krapštytis garaže, greičiausiai rinksitės kuo naujesnį automobilį. Tuo tarpu nagingas automobilių meistras greičiausiai pasirinks automobilį iš antrų rankų. Kad ir kokį sprendimą bepriimtumėte, svarbu gerai pasverti visus pliusus ir minusus.

Nuspręskite, kokio automobilio jums reikia. Jaunam studentui tikriausiai reikės visiškai kitokio automobilio negu keturių asmenų šeimai. Įsivertinkite savo asmeninius poreikius – kiek vietos salone ir bagažinėje jums reikia, koks yra jūsų gyvenimo būdas, kaip dažnai išvykstate automobiliu į ilgesnes keliones ir t.t. Kai galiausiai apsistosite ties keliais skirtingais modeliais, atlikite „tyrimą“: pasidomėkite apie juos internete arba nuvykite į saloną bandomajam pasivažinėjimui.

Išsiaiškinkite automobilio perpardavimo vertę. Kiekvienas automobilis, išriedėjęs iš salono į gatvę, automatiškai nuvertėja, jau nekalbant apie naudotus automobilius, pakeitusius kelis šeimininkus. Prieš pirkdami nusižiūrėtą modelį, pasidomėkite, kokia galėtų būti jo perpardavimo vertė tuo atveju, jeigu tektų jį skubiai parduoti ar tiesiog po poros metų norėtumėte atsinaujinti. Kai kurie automobilių modeliai nuvertėja mažiau negu kiti dėl savo taupumo ar populiarumo. Įsijunkite skelbimų portalus – jeigu automobilio perpardavimo vertė yra drastiškai mažesnė negu tikėjotės, galbūt norėsite rinktis kitą variantą.

Derėkitės. Automobilis neretai yra antras brangiausias šeimos turtas po nuosavo būsto. Taigi, nebijokite stipriai pasiderėti dėl kainos, kad gautumėte patį geriausią pasiūlymą. Derėkitės net ir tuo atveju, jeigu imsite lizingą, kad sutarties sąlygos ir palūkanos būtų kuo palankesnės jums. Tokiu būdu paskola automobiliui taps ne sunkia našta, o finansine pagalba. Nebijokite pasakyti „ne“, jeigu sąlygos jums netinka – ir prisiminkite, kad svarbiausia derybose yra pasitikėti savimi.