Pirkiniai/Paslaugos

3 kvapą gniaužiantys faktai apie juvelyrinius papuošalus, kuriuos verta žinoti

Papuošalai yra svarbus žmonijos civilizacijos atributas: jie gyvuoja dešimtis tūkstančių metų, tačiau daugelis apie juos žino nepakankamai. Fashiongold.lt pateikia keletą įdomių papuošalų faktų, kuriuos verta žinoti kiekvienam juvelyrikos mėgėjui.

1. Seniausia papuošalų forma

Kaip manote, kiek metų yra seniausiam papuošalui? Tai tikriausiai daug senesnė, nei tikėjotės. 2004 metais archeologai Pietų Afrikoje aptiko vėrinį, kuriam 75 tūkst. metų. Tai vėrinys, kuris buvo pagamintas iš išgręžtų ir suvertų kriauklių. Išties įspūdingas žmogaus rankų darbas! Kitos senovinės papuošalų formos yra karoliukai iš stručio kiaušinio lukšto Kenijoje ir papuošalai iš dantų, rasti Bulgarijoje.

2. Pirmieji deimantai

Daugelis deimantų buvo suformuoti daugiau nei prieš 900 milijonų metų, tačiau jie buvo atkasti tik 400 m. pr. Kr. Pirmieji deimantai, kuriuos atrado žmonės, buvo rasti Indijoje. Kelią į Kiniją ir kitas pasaulio šalis jie pateko legendiniu Šilko kelio prekybos keliu. Iš pradžių žmonės juos vertino labiau kaip pjovimo įrankius ir talismanus, o ne kaip papuošalus.

Žmonija iš pradžių tikėjo, kad deimantai randami tik Indijoje. Tačiau šiandien jų deimantų pramonė yra nedidelė. Daug daugiau deimantų kasame Rusijoje, Kanadoje ir Afrikoje į pietus nuo Sacharos.

3. Kodėl sužadėtuvių žiedams tradiciškai naudojame būtent deimantus?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl tiek daug sužadėtuvių žiedų yra su deimantais? Istorija, susijusi su šia istorija, pateikia įdomiausius juvelyrikos faktus. Štai 1930-aisiais mažiau nei 10 procentų sužadėtuvių žiedų buvo naudojami deimantais. Dešimtajame dešimtmetyje 80 procentų sužadėtuvių žiedų buvo su deimantais. Kas pasikeitė per tuos 60 metų?

Atsakymas slypi vienoje itin didelėje deimantų kompanijoje, kuri pasitelkė sumanią rinkodarą, kad deimantiniai žiedai taptų geidžiami. Ši sėkminga kompanija smarkiai padidintų jų populiarumą. Iš čia kilo šūkis „deimantai yra amžinai“.

Fashiongold.lt deimantai tikrai yra ypatingi. Jie yra milijonų metų senumo, ypač patvarūs, ilgaamžiai ir labai atsparūs bet kokiems mechaniniams pažeidimams. Dėl to deimantai yra ikoniškas meilės, abipusio pasiaukojimo ir gilaus dviejų žmonių ryšio simbolis, kuris ilgai neišeis iš mados.