Laisvalaikis/Pomėgiai

Privaloma žinoti: 7 apsaugos nuo saulės mitai

spa klaipeda
spa klaipeda

Daugelis vasarą susiduria su kasmetine problema – nudegimu ir skausmingomis jo pasekmėmis. Lepintis saulės voniomis reikia atsakingai, tačiau net ir saugantis atsiranda nesusipratimų dėl įsigalėjusių apsaugos nuo kenksmingų saulės spindulių mitų. Išvenkite nemalonių saulės padarinių atostogų metu ir mėgaukitės visomis saulėtomis dienomis, nes laikantis tam tikrų taisyklių, poilsis gali tapti jūsų kūnui tikru SPA. Klaipeda, Palanga ar kitas Lietuvos ar užsienio pajūrio kurortas bus rojus žemėje!

Mitas nr. 1: kuo didesnis skaičius, tuo geriau

SPF skaičius nurodo, kiek laiko galima būti saulėje nenudegus, tačiau tai nereiškia, kad visą laiką gausite maksimalią apsaugą nuo kenksmingų spindulių. Daugelis dermatologų rekomenduoja SPF 30 (arba 50, jei būsite veikiami tiesioginių saulės spindulių) – tai tinkamiausias pasirinkimas. Įsitikinkite, kad apsauginis kremas, losjonas ar aliejus apsaugo ne tik nuo UVA, bet ir UVB spindulių.

Mitas nr. 2: nesvarbu, kada užsitepti

Tam, kad apsauginis kremas įsigertų ir tinkamai veiktų, reikia maždaug pusvalandžio. Todėl veido kremą laikykite vonioje ir vos nusiprausus tolygiai paskirstykite – tegul tai tampa rytiniu vasaros įpročiu, dėl kurio neteks peržengus namų slenksčio bet kaip teptis veido kremu ir gauti dozę kenksmingų spindulių, nes kremas dar neįsigėrė į odą.

Mitas nr. 3: nesvarbu, kokį tipą rinktis

Kremas, losjonas, aliejus, purškiklis… Rinkitės tą, su kuriuo jūs jaučiatės geriausiai ir būtent jį naudokite – kiekviena rūšis turi savo privalumų ir trūkumų, tad atsižvelkite į rūbus, kuriuos dažniausiai dėvite, veiklą, kuria užsiimate, ir pan. Jeigu Klaipeda šiuo metu yra jūsų savaitgalio poilsio ar atostogų vieta, tai irgi gali turėti įtakos pasirinkimui.

Mitas nr. 4: plonas sluoksnis puikiai apsaugos

… jeigu visą dieną kiurksosite biure. Tačiau jeigu būsite ne patalpose, o gryname ore, patartina apsauginio kremo negalėti. Žinoma, nereikia išnaudoti viso buteliuko vienu kartu, tačiau kremo negailėkite ir galėsite būti ramūs, kad saulutė nesikandžios. O jeigu maudotės ar atliekate SPA procedūras, nepamirškite nuplauto / nuvalyto sluoksnio atnaujinti.

Mitas nr. 5: nereikia atnaujinti vandeniui atsparaus kremo sluoksnio

Baseinas, ežeras, jūra ar SPA – Klaipeda, Palanga bei kiti kurortai galės pasiūlyti įvairiausių rūšių vandens pramogų, tačiau ką pirmiausia darote išlipę iš vandens? Taip – valomės rankšluosčiu. Jeigu išlipus iš vandens nudžiūnama natūraliai – vandeniui atspari apsauga išliks, tačiau pasinaudojus rankšluosčio „paslaugomis“ teks kremą ar losjoną atnaujinti.

Mitas nr. 6: debesuotomis dienomis apsauga nereikalinga

Nors apniukusiomis dienomis būna vėsiau, saulės nematyti, bet UV spinduliai prasiskverbia ir pro debesis, tad debesuotomis vasaros dienomis apsauginis kremas vis tiek reikalingas, ypač jei ilgą laiką būnate lauke. Jeigu per atostogas pasitaiko niūresnis oras ir nenorite tiesiog „prastumti“ laiko namie, o kartu būtų smagu išvengti ilgų tepliojimosi kremu, pasinaudokite vidaus pramogomis ar grožio salonų paslaugomis, SPA. Palanga gal neturės milžiniško pasiūlymo šioje srityje, tačiau Klaipėdoje tikrai rastumėte puikių variantų.

Mitas nr. 7: praeitų metų priemonė dar tinkama naudoti

Praeitų metų kremo tūbelė tokia pat efektyvi, kiek reikalingas Klaipedos SPA centras po atviru dangumi žiemą. Nors galiojimo laikas ir ilgas, tačiau laikui bėgant apsauginis kremas praranda efektyvumą ir veikliosios medžiagos, užtikrinančios apsaugą nuo UV spindulių, ima slopti.