Kita

Paprastas namų tvarkymas

Specialios valymo priemonės – patikimos. O kaip liaudiškos, dažnai namų šeimininkių naudojamos buitinės priemonės? Išmėginkite.

Kaip valyti auksinius papuošalus? Grandinėlės ir apyrankės vėl blizgės, jei juos valysite dantų šepetėliu šiltame vandenyje. Sutuoktuvių žiedus valykite dantų šepetėliu su trupučiu dantų pastos.

valymo-paslaugosKaip išvengti nemalonių kvapų? Iš nutekamojo vamzdžio sklindančius kvapus pašalinsite verdančiu vandeniu, kuriame ištirpinta soda. Paprasčiausiai gerai perplaukite juo vamzdį. Būkite atsargūs, jei nutekamieji vamzdžiai plastmasiniai. Tuomet tirpalą pirmiausiai atvėsinkite iki 60 laipsnių temperatūros. Nemalonūs kvapai pranyksta ir kriaukles išplovus actu parūgštintu vandeniu.

Stebėkite, kad žuvies, kitus virtuvės kvapus pašalintų gera trauka. Kartu u-virinkite šiek tiek acto. Arba užpilkite arbatinį šaukštelį acto esencijos ant jau pravėsusios viryklės kaitvietės – šis metodas padeda išnaikinti ir muses.

Pora gvazdikėlių, padėtų ant auštančios kaitvietės, išnaikins nemalonius kvapus.

Indai nesmirdės žuvimi, jei prieš skalaudami juos įtrinsite actu, citrinos sultimis arba kavos nuosėdomis.

Po pasisėdėjimo, kurio metu daug rūkyta, pirmiausiai viską gerai išvėdinkite, o nakčiai palikite dubenėlį su actu parūgštintu vandeniu. Jei dūmai įsigėrė į minkštus baldus ir kilimus, išvalykite juos šepečiu, pamirkytu į tą patį vandenį.

Iš šaldytuvo sklindančių nemalonių kvapų išvengsite, jei nelaikysite šaldytuve neuždarytų produktų. Jei kvapas vis dėlto sklinda, į šaldytuvą įdėkite aktyvuotos anglies, pastatykite lėkštelę su geriamąja soda arba kepimo milteliais (keiskite kas mėnesį).

Įdėkite į šaldytuvą gabalėlį vanilės lazdelės arba pusę obuolio. Obuolį keiskite maždaug kas savaitę.

Kaip valyti kavos ir arbatos dėmes iš kilimų? Tai specialiomis priemonėmis ir plaunančiaisiais siurbliais atlieka įmonės, kurių darbas – visos valymo paslaugos. Tačiau jei net ir neturėdamas profesionalių valymo priemonių nusprendėte darbuotis pats, pasigaminkite košelę iš paprasto dėmių išėmėjo ir kiek galima karštesnio vandens. Užtepkite ant dėmės, palikite išdžiūti, po to susiurbkite. Jei kilimai greitai blunka, procedūrą pirmiausiai reikėtų išbandyti nematomoje vietoje.

Kaip nuo minkštų baldų nuimti kramtomąją gumą? Ant prilipusios kramtomosios gumos maždaug 10 min. Laikykite į skepetą suvyniotą maišelį su ledo gabaliukais. Taip palaikę ledą apie 10 min., sukietėjusią kramtomąją gumą lengvai nuimsite nuo minkštų baldų.

Kaip išvengti kalkių nuosėdų virdulyje? Gabaliukas marmuro, įmesto į virdulį, neleis susidaryti kalkių nuosėdoms.