Kita

Orai Vilniuje – kokią prognozę girdėjote vakar?

Šiandien orų prognozavimas nebėra paremtas tik spėlionėmis, kurios neturi jokių mokslinių paaiškinimų. Tai lemia kur kas tikslesnes prognozes. Ir nors didelė dalis žmonių piktinasi, kad kasdien vakaro žinių metu pranešamos būsimų orų prognozės labai dažnai nepasitvirtina, tai visiškai nereiškia, kad meteorologai dirba blogai ar neturi reikiamos patirties.

Pavyzdžiui, jei vienoje pasaulio dalyje pasikeitė didelę reikšmę orams turinti povandeninė srovė, orai Vilniuje, kurių pozityvią prognozę girdėjote vakar, šiandien gali būti visiškai kitokie. Tai dar kartą įrodo, kad orai kinta itin greitai, todėl norint būti visuomet laiku informuotiems, reikėtų naudotis internetiniais orų prognozių tinklalapiais, kuriuose duomenys yra atnaujinami kur kas dažniau ir operatyviau.

Orai VilniujeTodėl jei ruošiatės keliauti atostogauti ir visus organizacinius procesus pradedate įgyvendinti gerokai prieš pusmetį, atminkite, kad orai gali būti permainingi ir nuvykus į pasirinktą šalį ar miestą – gali aplankyti visiškai kitokie ciklonai. Taigi, jei norite savo atostogas praleisti be jokio lietaus ir didelio vėjo, turėtumėte pasirinkti egzotiškesnes šalis, kuriose nuo pavasario pabaigos ir rudenio vidurio galima mėgautis kaitria saule ir puikiais nelietingais orais.

Tuo tarpu, kai planuojate ilsėtis Lietuvoje, jokiu būdu nereikėtų piktintis, kad orai Vilniuje, Kaune ar kitose Lietuvos dalyse nebus tokie, kokių tikėjotės. Gyvename tokioje klimato juostoje, kuri kasmet pateikia labai daug staigmenų. Todėl turime susitaikyti su esama orų situacija. Kita vertus, turėtume džiaugtis, kas kiekvienais metais mes galime mėgautis visų keturių metų laikų kaita. Pavasaris, vasara, ruduo ir žiema – kiekvienas metų laikas yra savito grožio, todėl galima drąsiai teigti, kad savo šalyje turime viską, ko gali prireikti. Jei norime slidinėti – tai galime padaryti sulaukę šaltojo sezono. O jei mėgstame lepintis kaitria saule – atostogas galime praleisti pajūryje. Turime daug puikių galimybių, kuriomis tereikia pasinaudoti.

Belieka reguliariai stebėti orų prognozes ir atsižvelgiant į jas, koreguoti savo laisvalaikį. Bet kuriuo atveju nepamirškite, kad net ir lietingu oro galima džiaugtis kiekviena akimirka – tereikia pasirinkti tinkamus žmones, kurie jums kelia šypseną ir teigiamas emocijas.