Sportas

Maistas sportui – maistas jūsų gerai savijautai

Visi ilgą laiką sportuojantys arba tie, kurie tik pradeda ir siekia tobulinti savo kūną, ima galvoti ne tik kaip suderinti savo laiką, kad spėtų apsilankyti sporto klube, bet ir ieško būdų kaip pagerinti savo mitybą. Ne paslaptis, kad sportas užima vos 30% jūsų kūno linijų tobulinimo procese – visa kita yra mityba. Sveika ir subalansuota mityba yra tiesiausias kelias į tai, apie ką svajojate. Maistas sportui padeda pasiekti ypač gerų rezultatų tiems, kas užsiima sportu ar aktyvia veikla jau ne vienerius metus. Tačiau pradedantiesiems siūloma pirmiausiai pasidomėti produktais, kuriuos valgome kasdien. Norite auginti raumenis? Štai kas turėtų būti įtraukta į jūsų maisto racioną.

  1. Valgykite varškę. Joje galima rasti daugybę baltymų, o tai padeda auginti kūno masę.
  2. Lašiša – tai dar vienas baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Lašiša taip pat gerina medžiagų apykaitą, todėl puikiai tinka ne tik tiems, kurie siekia auginti raumenis ir priaugti masės, bet ir tiems, kurie siekia sulieknėti.
  3. Maistas sportuiGrikius valgyti taipogi verta, nes tai yra baltymų ir energijos šaltinis. Žinomas ir kaip puikus būdas pagerinti visą kraujotakos sistemą.
  4. Gerkite žuvų taukus, jie padės atsigauti po sunkių treniruočių, paruoš jūsų kūną naujiems iššūkiams, suteiks jėgų ir paspartins medžiagų apykaitą.
  5. Mėsa – jautiena, kalakutiena, vištiena. Visa ši mėsa yra ir liesa, ir turinti daug naudingųjų baltymų. Patartina vengti kiaulienos – ypač tiems, kurie nori sulieknėti.
  6. Vanduo – būtinas jūsų kūnui. Labai svarbu gerti daug vandens. Tai reiškia, kad sportuodami negalite apsiriboti vos keliomis stiklinėmis vandens – būtina išgerti bent aštuonias. Vanduo išvalo organizmą ir greitina medžiagų apykaitą.
  7. Tiems, kas negali gyventi be užkandžių ar kažko saldaus, patartina rinktis riešutus (pvz., migdolus) ir juodąjį šokoladą.
  8. Valgykite daug vaisių ir daržovių. Vaisius patartina valgyti pirmoje dienos pusėje, kadangi juose gausu cukraus, o daržovės puikiai tiks tiek vakarui, tiek ir pietums. Rūpinkitės tuo, ką valgote ir būsite ne tik dailių formų, bet ir sveiki.