Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Aukso luitai krizės akivaizdoje

Įvairiais kriziniais laikotarpiais žmonės ieško būdų, galinčių apdėti susitvarkyti su esama situacija. Peržvelgus istoriją, matoma, jog aukso luitai ir investicijos į juos yra gana populiari ir šiandien vis labiau populiarėjanti investicijų forma. Juk amžiams bėgant neretai auksas buvo kone vienintelė priemonė, galinti garantuoti ekonominę gerovę ir tokių elementarių poreikių kaip gyvenamoji vieta ar maitinimas, užtikrinimą. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas yra aukso luitai ir ką reikėtų žinoti apie tokios formos investicijas.

Aukso luitai – tai populiari investicijos forma tiek investuotojų, tiek juvelyrų tarpe. Taip yra todėl, kad jų pardavimo kaina paprastai yra žemesnė nei auksinių monetų, skirtų investicijoms. Auksas ir investicijos į jį visais laikais būdavo geresnė alternatyva nacionalinėms valiutoms – žmonės pasitikėjo ir vis dar pasitiki šio metalo ilgaamžiškumu ir verte. Tikima, jog tokios investicijos yra pačios efektyviausios ir galinčios suteikti daugiausia naudos klientui.

Investicinis auksasNusprendus investuoti į auksą, verta pasirinkti patikimus gamintojus. Autentiškumui įrodyti, reikalaukite specialių dokumentų ir sertifikatų, patvirtinančių aukso autentiškumą. Taip atsikratysite apsimetėlių. Žymiausi aukso tiekėjai paprastai yra kilę iš Šveicarijos ar Australijos – ten gausu aukso kasyklų. Taip pat, svarbu prisiminti, jog norėdami įsigytą auksą parduoti, negalite sugadinti jo pakuotės – tokiu atveju jo niekas nebepirks ir privalote turėti kokybę patvirtinantį sertifikatą.

Dažniausiai investuotojai renkasi 100 gramų aukso luitus. Svarbu pastebėti, jog būtent tokie aukso luitai yra dažniausiai ištuštinami iš prekybos vietų lentynų, kuomet pasigirsta pirmosios kalbos apie galimas krizes – keičiasi naftos kainos, Didžioji Britanija paskelbia apie išstojimą iš Europos Sąjungos ar panašiai.

Remiantis Lietuvos Respublikos PVM įstatymo 111 str. investicinis auksas turi būti nemažesnio kaip 995/1000 grynumo aukso luitas, plytelė ar plokštelė, pripažįstami tarptautinėse tauriųjų metalų rinkose. Jų svoris – ne mažesnis kaip 1 gramas.

Taigi, aukso luitai ir investicijos į juos populiarėja su kiekviena diena. Jų paklausa itin išauga tada, kai pasaulį sudrebina mažesnės ar didesnės krizės. Šiuo atveju verta priminti, jog kaip ir bet kurios kitos investicijos, investicija į auksą turėtų būti sąmoninga ir priimta vadovaujantis sveiku protu.