Būstas/Interjeras

Butų nuoma Klaipėdoje be tarpininkų

Vasaros pabaigoje prasideda butų paieškų bumas, kuomet į aukštąsias mokyklas stojantys abiturientai pradeda intensyviai ieškoti būsto. Butu nuoma Klaipedoje be tarpininku, taip pat nepamirštant ir Vilniaus bei Kauno – yra dažniausiai studentų pasirenkama paslauga. Todėl sužinoję, kad įstojo į universitetą ar kolegiją, esančią viename iš šių miestų, visi pradeda baimintis ir ieškoti būsto, kur galėtų apsistoti bent iki tol kol įsitvirtins svetimame mieste.

Įprastai patogiausia yra nuomotis tiesiogiai iš žmogaus, kuriam tas butas priklauso. Deja, šiuo metu yra labai daug tarpininkaujančių agentūrų ar individualiai dirbančių nekilnojamo turto agentų. Tokiais atvejais būsto nuomos kainos visuomet šokteli į viršų, kadangi tenka sumokėti ir už tarpininkavimo paslaugas. O tai neparanku nei turto savininkams, nei žmonėms, kurie nori išsinuomoti butą.

Butu nuoma Klaipedoje be tarpininkuKeletas patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš nuomojantis būstą. Visų pirma, atlikite gerą paiešką internete. Suraskite naudingiausius internetinius tinklalapius, kur galite ieškotis būsto. Taip pat nepamirškite apklausti savo giminių, artimųjų ar draugų – galbūt jie žino žmones, kurie nuomoja arba patys nuomojasi ir turi laisvą kambarį būtent jums. Visada smagiau gyventi naujame mieste su bent šiek tiek pažįstamais žmonėmis.

Atvykę į pasirinktą būstą, neskubėkite pasirašyti sutarties – pirmiausia apžiūrėkite butą ir pasiteiraukite kiekvieno jus dominančio klausimo. Išsiaiškinkite iki kada turite sumokėti būsto nuomą. Pasiteiraukite ar galima laikyti gyvūnų (jei planuojate persikelti ne vieni).

Jei matote tam tikrus trūkumus – nutrupėjusias sienas ar sulaužytus daiktus, iš karto parodykite tai šeimininkams, greičiausiai jie žinos apie visus buto trūkumus, tačiau dar kartą jiems tai parodę būsite tikri, kad jie negalvos, kad daiktus apgadinote jūs. Jei pamatote per vėlai, šeimininkams jau išėjus ir palikus jus gyventi, geriausia būtų nufotografuoti pažeidimus ir pasilikti tai kaip įrodymą, jei kada nors iškiltų problemų.

Butą rinkitės ne tik pagal tinkamą kainą, gerą rajoną, bet ir pagal susisiekimo galimybes. Atminkite, kad kiekvieną dieną jums teks nusigauti iki universiteto, todėl išsirinkite tokią vietą, iš kurios bus patogiausia pasiekti mokymo įstaigą. Įsikurkite ir laimingai gyvenkite bei mėgaukitės savo naujo gyvenimo etapu.