Būstas/Interjeras

Kokie stogai populiariausi pas mūsų broliukus?

Sąvaitgalį teko lankytis mūsų kaimynystėje- Latvijoje. Važiavau pas savo stogų tiekėją į svečius, ne darbiniais reikalais, bet su šeima. Kadangi dirbame stogo dangų srityje tai ir nusprendėme apžiūrėti Latviškus namus, įvertinti kokias stogo dangas mėgsta mūsų kaimynai.

Tai nebus oficialus tyrimas, tai tik subjektyvi mano nuomonė apie populiarius stogus, kuri gali būti ir klaidinga.

Stogai LatvijojeĮ Latviją išvažiavome penktadienio vakare, nes daug buvo darbo su stogais. Todėl prie Rygos buvome netoli vidurnakčio. Tokiu paros metu stogai nesimato, be to buvome pavargę ir galvojome tik apie poilsį, o ne apie stogo dangas bei priedus. Stogo dangas ant namų nusprendėme apžiūrinėti sekančią dieną.

Gyvenome Rygos priemiestyje, kur populiariausi yra tradiciniai gyvenamieji namai su šlaitiniais stogais. Daugiabučių šiame miestelyje beveik nemačiau ir todėl apie šiuos stogus neturiu ką pasakyti. Tikrai nuoširdžiai maniau, kad Latvijoje bus populiariausi šiferiniai ir plieniniai stogai. Deja klydau, tikrai Latvijoje, ne taip kaip Lietuvoje, populiariausi ne šiferinės ir plieninės stogo dangos. Mano manymu populiariausi yra bituminiai žvyno stogai. Šias stogo dangas dažniausiai mačiau važiuodamas link Lietuvos ir Rygos. Dar mačiau ir betoninių čerpinių stogų, bet tikrai jų nebuvo daug kaip bituminių stogų. Žinoma negaliu pasakyti, kad pas mūsų kaimynus nėra plieninių ir čerpinių stogų. Šių stogo dangų tikrai buvo, bet ne taip daug kaip pas mus Lietuvoje.

Draugas latvis nuvežė mane ir į sostinės senamiestį apžiūrėti namų stogų. Tikrai buvo įdomu pasižiūrėti kokie stogai populiariausi ant senų namų. Čia daug mačiau varinės skardos stogų. Senamiestis tikrai buvo gražus su savo architektūrą ir senoviškais stogų bei fasadų elementais. Galima sakyti, kad čia karaliavo stogų įvairovė, todėl man sunku pasakyti ko buvo daugiau: tikrų čerpių ar varinių stogų.

Sekančią dieną apsilankėme Jurmaloje kur gyvena tikrai turtingi žmonės, netaupantis ant savo namo stogo kokybės. Šiame kurortiniame mieste aš buvau nustebęs, nesitikėjau pamatyti tiek bituminių stogų ant restauruotų namų. Nejaugi šios bituminės stogo dangos buvo populiarios prieš šimtą ir daugiau metų? Mano asmenine nuomone čia kvepia korupcija. Manau tą patį pastebi ir paprasti latviai matydami gražius renovuotus namus su bituminiais stogais.

Tokie yra populiariausi stogai pas mūsų broliukus latvius, kurių skonis tikrai truputi skiriasi nuo mūsų. Vis dėl to Lietuvos stogai man labiau patinka, galbūt, kad aš čia gimiau ir užaugau, o dabar ir dar dirbu su stogais. Pas mus tikrai populiaresni plieniniais ir šiferiniai stogai nei pas mūsų šalies kaimynus, kurie labiau mėgsta bituminius stogus.