Kai šiandieninės įprastinio šildymo kainos yra tokios milžiniškos, natūralu, kad vartotojai nuolatos ieško pigesnių šildymo būdų. Metodas, kuris sulaukia vis didesnio populiarumo visame pasaulyje, yra būtent geoterminis šildymas. Šiame straipsnyje pateiksime informaciją apie tai, kaip ši šildymo sistema veikia, todėl galėsite lengviau nuspręsti, kuris būdas jums yra tinkamiausias.
Jei analizuotume žodį „geoterminis“, tai iš tiesų reikštų „šilumą iš žemės“. Žemė šyla trimis būdais. Pirma, ji išsaugo labai daug šilumos iš žemės gelmių. Ji taipogi šyla ir dėl radioaktyvaus mineralų skylimo. Be abejo, žemė taip pat gauna daug šilumos dėl saulės spindulių. Įdomu tai, kad net ir tose vietovėse, kuriose žiemą būna labai žema temperatūra, galima pasinaudoti geoterminio šildymo galimybėmis. Nors žemės paviršius būna užšalęs, tačiau kiek giliau temperatūra siekia apytiksliai 7 laipsnius šilumos.
Geoterminio šildymo istorija
Iš tiesų, natūralios šilumos išgavimas iš žemės nėra nauja koncepcija. Šis metodas yra bene vienas seniausių. Be abejo, kad nors pats šildymo principas yra labai senas, šilumos išgavimo būdai ir technologijos keitėsi. Dabartiniu metu yra naudojamos mechaninės sistemos, kurios yra praktiškos, efektyvios ir nebrangios. Kaina yra bene pagrindinė priežastis, kodėl geoterminio šildymo metodai pakeitė alyvą, dujas ir elektrines sistemas. Dėl šiuolaikinių technologijų, tai tapo kur kas paprastesniu šildymo būdu.
Kaip veikia geoterminis šildymas
Kad būtų paprasčiau suprasti, kaip veikia geoterminis šildymas, pateiksime jums pagrindines detales. Taigi, į išgręžtus šulinius instaliuojama vamzdžių sistema. Šiais vamzdžiais cirkuliuoja vandens ir neužšąlančio skysčio mišinys, kuris perduoda šilumą iš šulinio apačios į namą. Ši šiluma panaudojant specializuotą geoterminę šilumos pompą perduodama namo šildymo sistemai. Geotermine šildyme minėtas skystis cirkuliuoja ratu. Ištraukus šilumą, skystis keliauja gilyn į šulinį, kur jis įšyla, ir visas procesas prasideda iš naujo. Pakeitus pompos kryptį ši sistema taip pat gali veikti kaip aušinimo sistema.
Geoterminis šildymas įprastai gali sutaupyti nuo 30 iki 70 procentų šildymo išlaidų. Naudojama energija yra visiškai atsinaujinantis išteklis, todėl geoterminio šildymo sistema tampa natūralia priemone, kuria linkę naudotis ne tik ekologija besirūpinantys vartotojai.