Kita

Kodėl verta išsinuomoti baidarę?

baidares nuomaTurbūt esate girdėję, kad vasarą baidarių nuoma yra viena iš populiariausių pramogų Lietuvoje – juk taip smagu plaukti upe ir stebėti gamtą būnant tokiu būdu. Visgi, norėdami įsitikinti, jog ši pramoga iš tiesų tokia populiari ne be reikalo, pamėginsime išsiaiškinti priežastis, kodėl baidarių nuoma yra tokia paklausi tiek atokiuose gamtos kampeliuose, tiek Vilniaus mieste.

  1. Susipažinimas su gamta. Ne tiek svarbu, ar plauksite Nerimi, Merkiu, Ūla ar Akmena, pamatysite tikrai daug – daugelis gamtos mylėtojų sako, kad gražiausių vaizdų prigauti galima keliaujant baidare ankstyvojo rudens metu. Be abejo, į baidarę galite pasiimti fotoaparatą, tačiau jį reikėtų laikyti specialioje dėžutėje, kuri neperšlaptų. Aišku, šiais laikais tai menka problema, tuo labiau, kad daugelis keliautojų baidarėmis įsigudrina tiesiog naudotis mobiliaisiais telefonais, kadangi šie turi neblogas kameras taip pat. Turėsite galimybę pasirinkti iš gausybės maršrutų, nesvarbu, kokią upę pasirinktumėte. Jeigu pasirinksite keliauti su baidarėmis Merkio upe, tai pamatysite gamtos sudėliotą grožį ir tyrą vandenį – galėsite pasirinkti maršrutus, kurie truktų vieną dieną, kelias valandas, o jeigu esate iš tų nenuilstančių keliautojų, galite pasirinkti maršrutą, kuris truktų keturias dienas ar net savaitę. Be abejo, tai reiškia, kad vakare jus į stovyklavietę nuveš baidarių paslaugos teikėjai ir suteiks vietą apsistojimui, tad miegoti miškuose tikrai nereikės. Taigi, pasirinkus Merkį, jūsų laukia nuostabus Dzūkijos nacionalinis parkas, smagūs nuotykiai ir patogi nakvynė stovyklavietėje.
  2. Susipažinimas su miestu ir romantika. Jeigu gyvenate sostinėje, tai turbūt esate girdėję apie naktinį pasiplaukiojimą baidarėmis. Tai yra viena iš populiariausių paslaugų, kuriomis naudojasi įsimylėjėliai. Net jeigu daugelį metų gyvenate šiame mieste ir jums atrodo, kad matėte viską, naktinė baidarių nuoma gali jus labai nustebinti. Plaukti per Nerį bus tikrai smagu ir malonu, o naktiniai gatvių ir pastatų žibintai maloniai atsispindės nuo vandens.
  3. Privalumai keliaujant skirtingais metų laikais. Jeigu nusprendėte pasinaudoti baidarių nuoma rudenį, tuomet turėsite galimybę pamatyti labai gražius gamtos vaizdus ir juos įamžinti. Be jokios abejonės, nors ir populiari paslauga rudenį, vasarą baidarių nuoma dar populiaresnė. Priežastis gana paprasta – keliauti baidarėmis šiltu metų laiku gali būti maloniau ir truputį lengviau. Visgi, abiem atvejais – tai saugi ir prasminga pramoga, kuri tinka tiek draugams, tiek įsimylėjėliams, tiek visai šeimai.
  4. Kelionės skirtingų poreikių keliautojams. Pakankamai įdomu ir tai, kad baidarių nuomos specialistai jums gali pasiūlyti labai skirtingus maršrutus – mes turime omenyje ne tik skirtingą jų planuojamą trukmę, tačiau taip pat ir sudėtingumą. Pavyzdžiui, tiems, kurie mėgsta ekstremalius potyrius, gali būti pasiūlyti maršrutai su daugiau akmenų po vandeniu, nemažai įvirtusių medžių. Jeigu to nepageidaujate, tuomet specialistai jums nurodys, kokie maršrutai yra ramiausi ir lengviausiai įveikiami, kad galėtumėte keliauti ir kartu su savo visa šeima.

Akivaizdu, kad nors baidarių nuoma yra populiari pramoga, ji tikrai nėra banali. Pasiplaukiojimas baidarėmis paliks jums neišdildomą įspūdį ir turės išliekamąją vertę, tad per sekančias atostogas verta išbandyti šią šaunią vandens atrakciją.