Kita,  Sveikata/Medicina

Kaip teisingai pusryčiauti, kad būtume sveikesni?

pusryciu valgymasŠiais laikais yra daugybė patarimų kokį maistą rinktis, kaip valgyti ir panašiai. Tačiau skubantis pasaulis neretai neleidžia maitintis taip kaip norime. Pusryčiai išlieka svarbiausias maistas per dieną, tačiau bėgdami jį dažnai ignoruojame, nes ryte organizmas dar ne taip nori valgyti. Tačiau kompensuodami prisikemšame daug maisto. Liaudies išmintis byloja, kad reikia valgyti kaip karaliui, o vakarieniauti kaip skurdžiui, tik tokiu būdu būsime sveiki. Todėl veltui atsisakyti pusryčių tikrai negalima.

Daug žmonių mano, kad atsisakę pusryčių jie lengvai numes keletą kilogramų nuo savo kūno. Tačiau tai iššaukia atvirkščią reakciją, nes dienos metu norėdami valgyti pradedame užkandžiauti nesveiku maistu, tokiu kaip bandelės ar saldainiai, bei žinoma kyla pavojus vakare „persiryti“. Tačiau jeigu papusryčiausite tinkamai, Jums bus daug lengviau kontroliuoti savo alkį likusią dienos dalį.

Įvairūs tyrimai rodo, kad žmonės kurie nepusryčiauja yra daug mažiau atsparūs stresui, jie būna dažniau nelaimingi, dirglūs, o juos kamuoja įvairios nereikalingos depresijos. Taip pat mokslininkai įrodė, kad nepusryčiaujantiems palaipsniui pradeda didėti cholesterolio kiekis, dėl kurio atsiranda įvairios ligų rizijos: širdies ir/arba kraujagyslių. Dar vieni tyrimai įrodę, kad žmonių, kurie tinkamai pusryčiauja atmintis yra daug geresnė, bei susikaupimas mokslams ar darbui yra daug didesnis, nei tų kurie linkę iškeliauti iš namų nesuvalgę pusryčių.

Įvairiausi mitybos specialistai pusryčiams pataria rinktis maistą su daug angliavandenių. Jeigu organizmas ryte negaus sotaus angliavandeninio maisto, dienos metu jis pereis prie energijos taupymo režimo. Būtent dėl šios priežasties žmogus neturės pakankamai energijos bei jėgų dienos veiklai, kiek jis turėtų jei tinkamai pasirinktų pusryčius, bei žinoma juos suvalgytų. Galiausiai tokiu atveju būna labai sunku sukontroliuoti savo alkio jausmą, dažnai persivalgoma ir svoris pradeda nebekristi arba augti. Bent jau taip teigiama įvairūs specialistai, kurie susiduria su tokiomis problemomis kasdien.

Geriausia pusryčiams – košėkoses
Pusryčiams puikiai tiks įvairios košės, bet jeigu Jūsų tikslas šiek tiek sulieknėti, geriausia pasirinkti tas košęs, kurios neturės gliuteno. Tai gali būti grikiai, natūralūs ryžiai, arba lęšiai. Taip pat tiks soros arba avinžirniai. Dar vienu mokslininku tyrimu nustatyta, kad žmonės, kurie valgo košes labai reguliariai yra lieknesni už tuos, kurie pasirenka sumuštinius arba įvairiausius kitus sausus produktus savo pusryčių stalui. Be to įvairios košės turi daugybe naudingų medžiagų mūsų organizmui, todėl būsime sveikesni ir žvalesni.

 

Jei neturi laiko pusryčiauti – kokteiliai:kokteilis
Jeigu esate skubantis žmogus ir neturite daug laiko savo pusryčiams, Jums idealus variantas yra kokteilis. Juose yra daugybe naudingų medžiagų, kurios sustiprins organizmą. Tiesiog plaktuve sumaišykite sultingų daržovių, vaisių arba mėgstamų uogų. Pusė litro kokteilis užtikrins sotumo jausmą, bent jau iki pietų, bei garantuos reikalingą vitaminų kiekį visai dienai.

Salotos – ne tik prie vakarienės
Taip pat pusryčiams galite pasirinkti ir įvairiausias salotas. Nėra svarbu ar tai bus daržovės, ar tai bus vaisiai. Svarbiausia į jas nedėkite nei majonezo nei grietinės. Jeigu norite paskaninti salotas, geriausia įsipilkite porą šaukštų natūralaus aliejaus. Geriausias pasirinkimas šiuo atveju būtų sėmenų aliejus, kuriame bus gausu naudingų elementų Jūsų organizmui. Taip pat labai naudinga yra išsispausti šiek tiek citrinos į savo salotas, pridės ir skonio ir naudos.

Taigi skubėdami susimąstykite ir apie savo organizmą, bei pusryčiaukite tinkamai, tik taip išliksite visada su šypsena savo veide.